Marilyn Manson - piktura dhe përshkrimi i tyre

Marilyn Manson është një person i njohur dhe i jashtëzakonshëm. Dalja e tij në skenë, baticat, krijimet e tij dhe vetë imazhi i shkakton publikut vazhdimisht: tronditje, habi dhe interes. I famshëm i egër, i cili e promovon veten si Antikrisht dhe Satanist, nuk është vetëm një muzikant rock, por edhe një artist. Pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh, të mahnitur me çmendurinë, tmerrin dhe kuptimin e trishtuar.

E madhe dhe e tmerrshme

Marilyn Manson i egër dhe i pazakontë emocionon me stilin e tij të jetesës dhe botëkuptimin që ai promovon në çdo mënyrë të mundshme. Mitet rreth topit të dëborës së personalitetit të Mansonit, që i jep atij edhe më shumë kënaqësi. Për rokerin e famshëm ka shumë thashetheme. Gjysma e tyre nuk janë të vërteta, por Manson nuk e mohon apo konfirmon këtë.

Piktura Merlin Manson

Fakte rreth Marilyn

Historitë e Marilyn Manson janë njëra më e mirë se tjetra. Thuhet se ai është i çmendur dhe mendërisht i paqëndrueshëm. Ish-gruaja e rokerit tha se ai kishte “shumë demonë”. Marilyn thuhet se është:

 • u inicua në Antikrishtin në Kishën e Satanit;
 • hëngri syrin e vet dhe e futi në një gotë;
 • mbledh protezat;
 • hoqi brinjët e poshtme;
 • duke bërë art.

Fakti i fundit nuk është vetëm i vërtetë, por edhe shumë popullor. Fotografitë e pazakonta, rrëqethëse të Marilyn Manson patën një efekt të fortë te vëzhguesit: tronditje, neveri, interes, mendim. Dikush edhe admirim dhe kënaqësi.

foto e çuditshme

Emër i ri

Marilyn Manson zgjon kureshtjen e publikut. Brian Warner - një adoleshent modest në të kaluarën, absolutisht i rimishëruar. Imazhi i tij i ri magjepsës dhe sfidues frikësues shkon mirë me një pseudonim të pazakontë: Marilyn Manson. Emri është marrë nga aktorja e famshme e bukur - Marilyn Monroe, dhe mbiemri nga vrasësi serial Charles Manson, i cili është i njohur gjerësisht për krimet e tij në mesin e shekullit të njëzetë.

E tmerrshme dhe e bukur e ndërthurur si në pamje ashtu edhe në pikturat e Marilyn Manson.

Gratë që pikturojnë

Psikologët konsiderojnë devijime në veprat e tij. Njohësit dhe filozofët shohin një kuptim të mprehtë të thellë, duke bërtitur me të vërtetën e tij të tmerrshme ose realitetin mizor.

Një fëmijëri e çuditshme ka shumë të ngjarë të ketë lënë gjurmën e saj të zymtë në qëndrimin e zymtë të Brian Warner ndaj jetës. Ai u rrit rreptësisht në një shkollë kishe, ai ishte i ndaluar të dëgjonte muzikën e tij të preferuar, nuk kishte asnjë mirëkuptim të veçantë me prindërit e tij. Gjyshi - një onanist, i cili vëzhgohej nga një djalë i vogël, shtoi një pilulë të rëndë në botëkuptimin e fëmijës.

Brian u rrit si një djalë mjaft i ndjeshëm, i turpshëm, megjithatë, duke fekonduar tokën për kultivimin e një kulture rebele, propagandë ateiste, një pamje tronditëse dhe stil ekstravagant.

Gruaja në pikturë

Komplotet e pikturave të Marilyn Manson janë të mbushura me një hidhërim, errësirë, dëshpërim, tmerr. Portreti i ish-gruas së tij Dita Von Teese është një imazh i butë i një gruaje me sy të zhytur dhe buzë të ndritshme dhe të mbyllura. Vizatimi i ndritshëm i buzëve flet për dëshirën e autorit për të prekur këto buzë. Zonja e vizatuar duket misterioze dhe e trishtuar, e shtrydhur. Nga fotografia e Marilyn Manson mund të shihet se ai ndihet fajtor për zhgënjimin e ish-gruas së tij dhe i vjen shumë keq për atë që ndodhi.

Para Ditës, këngëtarja kishte një lidhje të gjatë dhe serioze me Rose McGregor, e cila luante rolin e Paige në serialin Charmed. Romanca e tyre zgjati shumë, por megjithatë fejesa u ndërpre. Ai i kushtoi asaj një portret të një gruaje me buzë të kuqe flakë dhe sy të mëdhenj bosh. Duket se zonja në kanavacë është e zemëruar, e frustruar, e shqetësuar ose duke bërtitur.

Ka shumë pak femra në galerinë e rokerit. Ndër pikturat e Marilyn Manson ka një portret, i cili përshkruan fytyrën e një vajze engjëllore. Flokët biondë dhe një fytyrë me një gjysmë buzëqeshje të ngrirë nuk janë të lirë nga drama e hidhur. Ky është një portret i një vajze modele, pjesëmarrëse në konkursin Miss 90, e cila u vra në rrethana misterioze.

Ndër përshkrimet e pikturave të Marilyn Manson, u gjetën shumë kritika dhe deklarata të pakëndshme. Në fakt, një "daub" kaq e frikshme është shumë e vështirë të quhet - art. Por një vështrim i thellë në kanavacat e pikturuara dhe analiza e asaj që ai pa zbulon trishtim të thellë, dëshpërim, tragjedi. Marilyn do të ndjejë hidhërimin e ngjarjes së përshkruar dhe përpiqet t'ua përcjellë atë të tjerëve.

Seri për Elizabeth

Këngëtari dhe muzikanti i egër nuk është dalluar kurrë nga shpërthime të ndryshme romanesh, dhe imazhi i grave nuk shfaqet shpesh në kompozimet e tij. Megjithatë, ai publikoi një seri të tërë veprash kushtuar famëkeqes Elizabeth Short. Historia e një vajze që ëndërronte për famë si aktore, por fitoi popullaritet vetëm pas adaptimit filmik të një vdekjeje brutale, i bëri shumë përshtypje Manson. Në pikturat e tij të pazakonta, ai përcjell të gjithë realitetin e tmerrshëm të jetës dhe vdekjes së një aktoreje të dështuar.

Pikturë kapele

Seriali Alice

Pikturat me bojëra uji të Marilyn Manson janë të mbushura me pamje të zymta edhe në momentet më të thjeshta përrallore. Disa kanavacë përcollën komplote nga tregimi filozofik për fëmijë "Alice in Wonderland". Por edhe këtu Marilyn iu nënshtrua asaj që po ndodh në libër, nga këndvështrimi i tij në hije. Marilyn mori një fragment nga historia si bazë për foton, kur Dukesha hedh një fëmijë në Alice. Në fluturim, një fëmijë kthehet në një derr... Ky moment nga libri është tashmë mjaft i çuditshëm dhe i zymtë, por me dorën e lehtë të një artisti si Marilyn Manson, u kthye në një vepër të frikshme.

Fotografia e dytë tregon për "zambakët e këqij" që Alice po shikon. Lulet e kuqe flakë në një djerrinë jo mikpritëse, kanë fanta të mprehta dhe sy të këqij. lulet duken mizore dhe tinëzare.

Mickey Mouse mërzitur

Personazhet e liga të përrallave

Veprat e Marilyn Manson janë të mbushura me dëshirë të pashpjegueshme: ose ai përshkruan një person të zhytur në sulme paniku, ose vizaton veten në pleqëri - tullac dhe i mërzitur. Një nga pikturat përshkruan një Hitler të zhveshur me organet gjenitale mashkullore dhe gjoksin e femrës. Nuk është e qartë se çfarë ka dashur të përcjellë Marilyn Manson në këtë foto, por kanavacë tërhoqi vëmendjen e miliona njerëzve.

Një linjë e mprehtë e propagandës antifetare mund të gjurmohet në pikturat e këngëtarit dhe muzikantit skandaloz. “Pashkët” zbulon një krijesë të pakuptueshme me veshë lepur dhe pëllëmbë të gjata me gjashtë gishta. Kjo temë është në sfondin e malit Kalvar. Fotografia ngjall një ndjenjë neverie dhe një atmosferë rrëqethëse, të pakëndshme.

Pikturë Manson

Foto të errëta

Pavarësisht nga efekti i "daub" dhe kuptimi i zymtë i imazhit, pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh. Ndoshta sepse ata janë ideja e një personaliteti kaq tronditës, rebel dhe muzikant të famshëm. Shumë fansa flasin me neveri për aftësitë e tij artistike. Megjithatë, muzikanti ka edhe mjaft adhurues të talentit.

Marilyn Manson është një person mjaft i talentuar: ai këndon, kërcen, luan në filma. Lajmi për aftësitë artistike të Manson nxit një stuhi të re në një filxhan çaji.

Marilyn Manson është një person i njohur dhe i jashtëzakonshëm. Dalja e tij në skenë, baticat, krijimet e tij dhe vetë imazhi i shkakton publikut vazhdimisht: tronditje, habi dhe interes. I famshëm i egër, i cili e promovon veten si Antikrisht dhe Satanist, nuk është vetëm një muzikant rock, por edhe një artist. Pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh, të mahnitur me çmendurinë, tmerrin dhe kuptimin e trishtuar.

E madhe dhe e tmerrshme

Marilyn Manson i egër dhe i pazakontë emocionon me stilin e tij të jetesës dhe botëkuptimin që ai promovon në çdo mënyrë të mundshme. Mitet rreth topit të dëborës së personalitetit të Mansonit, që i jep atij edhe më shumë kënaqësi. Për rokerin e famshëm ka shumë thashetheme. Gjysma e tyre nuk janë të vërteta, por Manson nuk e mohon apo konfirmon këtë.

Piktura Merlin Manson

Fakte rreth Marilyn

Historitë e Marilyn Manson janë njëra më e mirë se tjetra. Thuhet se ai është i çmendur dhe mendërisht i paqëndrueshëm. Ish-gruaja e rokerit tha se ai kishte “shumë demonë”. Marilyn thuhet se është:

 • u inicua në Antikrishtin në Kishën e Satanit;
 • hëngri syrin e vet dhe e futi në një gotë;
 • mbledh protezat;
 • hoqi brinjët e poshtme;
 • duke bërë art.

Fakti i fundit nuk është vetëm i vërtetë, por edhe shumë popullor. Fotografitë e pazakonta, rrëqethëse të Marilyn Manson patën një efekt të fortë te vëzhguesit: tronditje, neveri, interes, mendim. Dikush edhe admirim dhe kënaqësi.

foto e çuditshme

Emër i ri

Marilyn Manson zgjon kureshtjen e publikut. Brian Warner - një adoleshent modest në të kaluarën, absolutisht i rimishëruar. Imazhi i tij i ri magjepsës dhe sfidues frikësues shkon mirë me një pseudonim të pazakontë: Marilyn Manson. Emri është marrë nga aktorja e famshme e bukur - Marilyn Monroe, dhe mbiemri nga vrasësi serial Charles Manson, i cili është i njohur gjerësisht për krimet e tij në mesin e shekullit të njëzetë.

E tmerrshme dhe e bukur e ndërthurur si në pamje ashtu edhe në pikturat e Marilyn Manson.

Gratë që pikturojnë

Psikologët konsiderojnë devijime në veprat e tij. Njohësit dhe filozofët shohin një kuptim të mprehtë të thellë, duke bërtitur me të vërtetën e tij të tmerrshme ose realitetin mizor.

Një fëmijëri e çuditshme ka shumë të ngjarë të ketë lënë gjurmën e saj të zymtë në qëndrimin e zymtë të Brian Warner ndaj jetës. Ai u rrit rreptësisht në një shkollë kishe, ai ishte i ndaluar të dëgjonte muzikën e tij të preferuar, nuk kishte asnjë mirëkuptim të veçantë me prindërit e tij. Gjyshi - një onanist, i cili vëzhgohej nga një djalë i vogël, shtoi një pilulë të rëndë në botëkuptimin e fëmijës.

Brian u rrit si një djalë mjaft i ndjeshëm, i turpshëm, megjithatë, duke fekonduar tokën për kultivimin e një kulture rebele, propagandë ateiste, një pamje tronditëse dhe stil ekstravagant.

Gruaja në pikturë

Komplotet e pikturave të Marilyn Manson janë të mbushura me një hidhërim, errësirë, dëshpërim, tmerr. Portreti i ish-gruas së tij Dita Von Teese është një imazh i butë i një gruaje me sy të zhytur dhe buzë të ndritshme dhe të mbyllura. Vizatimi i ndritshëm i buzëve flet për dëshirën e autorit për të prekur këto buzë. Zonja e vizatuar duket misterioze dhe e trishtuar, e shtrydhur. Nga fotografia e Marilyn Manson mund të shihet se ai ndihet fajtor për zhgënjimin e ish-gruas së tij dhe i vjen shumë keq për atë që ndodhi.

Para Ditës, këngëtarja kishte një lidhje të gjatë dhe serioze me Rose McGregor, e cila luante rolin e Paige në serialin Charmed. Romanca e tyre zgjati shumë, por megjithatë fejesa u ndërpre. Ai i kushtoi asaj një portret të një gruaje me buzë të kuqe flakë dhe sy të mëdhenj bosh. Duket se zonja në kanavacë është e zemëruar, e frustruar, e shqetësuar ose duke bërtitur.

Ka shumë pak femra në galerinë e rokerit. Ndër pikturat e Marilyn Manson ka një portret, i cili përshkruan fytyrën e një vajze engjëllore. Flokët biondë dhe një fytyrë me një gjysmë buzëqeshje të ngrirë nuk janë të lirë nga drama e hidhur. Ky është një portret i një vajze modele, pjesëmarrëse në konkursin Miss 90, e cila u vra në rrethana misterioze.

Ndër përshkrimet e pikturave të Marilyn Manson, u gjetën shumë kritika dhe deklarata të pakëndshme. Në fakt, një "daub" kaq e frikshme është shumë e vështirë të quhet - art. Por një vështrim i thellë në kanavacat e pikturuara dhe analiza e asaj që ai pa zbulon trishtim të thellë, dëshpërim, tragjedi. Marilyn do të ndjejë hidhërimin e ngjarjes së përshkruar dhe përpiqet t'ua përcjellë atë të tjerëve.

Seri për Elizabeth

Këngëtari dhe muzikanti i egër nuk është dalluar kurrë nga shpërthime të ndryshme romanesh, dhe imazhi i grave nuk shfaqet shpesh në kompozimet e tij. Megjithatë, ai publikoi një seri të tërë veprash kushtuar famëkeqes Elizabeth Short. Historia e një vajze që ëndërronte për famë si aktore, por fitoi popullaritet vetëm pas adaptimit filmik të një vdekjeje brutale, i bëri shumë përshtypje Manson. Në pikturat e tij të pazakonta, ai përcjell të gjithë realitetin e tmerrshëm të jetës dhe vdekjes së një aktoreje të dështuar.

Pikturë kapele

Seriali Alice

Pikturat me bojëra uji të Marilyn Manson janë të mbushura me pamje të zymta edhe në momentet më të thjeshta përrallore. Disa kanavacë përcollën komplote nga tregimi filozofik për fëmijë "Alice in Wonderland". Por edhe këtu Marilyn iu nënshtrua asaj që po ndodh në libër, nga këndvështrimi i tij në hije. Marilyn mori një fragment nga historia si bazë për foton, kur Dukesha hedh një fëmijë në Alice. Në fluturim, një fëmijë kthehet në një derr... Ky moment nga libri është tashmë mjaft i çuditshëm dhe i zymtë, por me dorën e lehtë të një artisti si Marilyn Manson, u kthye në një vepër të frikshme.

Fotografia e dytë tregon për "zambakët e këqij" që Alice po shikon. Lulet e kuqe flakë në një djerrinë jo mikpritëse, kanë fanta të mprehta dhe sy të këqij. lulet duken mizore dhe tinëzare.

Mickey Mouse mërzitur

Personazhet e liga të përrallave

Veprat e Marilyn Manson janë të mbushura me dëshirë të pashpjegueshme: ose ai përshkruan një person të zhytur në sulme paniku, ose vizaton veten në pleqëri - tullac dhe i mërzitur. Një nga pikturat përshkruan një Hitler të zhveshur me organet gjenitale mashkullore dhe gjoksin e femrës. Nuk është e qartë se çfarë ka dashur të përcjellë Marilyn Manson në këtë foto, por kanavacë tërhoqi vëmendjen e miliona njerëzve.

Një linjë e mprehtë e propagandës antifetare mund të gjurmohet në pikturat e këngëtarit dhe muzikantit skandaloz. “Pashkët” zbulon një krijesë të pakuptueshme me veshë lepur dhe pëllëmbë të gjata me gjashtë gishta. Kjo temë është në sfondin e malit Kalvar. Fotografia ngjall një ndjenjë neverie dhe një atmosferë rrëqethëse, të pakëndshme.

Pikturë Manson

Foto të errëta

Pavarësisht nga efekti i "daub" dhe kuptimi i zymtë i imazhit, pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh. Ndoshta sepse ata janë ideja e një personaliteti kaq tronditës, rebel dhe muzikant të famshëm. Shumë fansa flasin me neveri për aftësitë e tij artistike. Megjithatë, muzikanti ka edhe mjaft adhurues të talentit.

Marilyn Manson është një person mjaft i talentuar: ai këndon, kërcen, luan në filma. Lajmi për aftësitë artistike të Manson nxit një stuhi të re në një filxhan çaji.

 

Seriali Alice

Pikturë kapele

Një linjë e mprehtë e propagandës antifetare mund të gjurmohet në pikturat e këngëtarit dhe muzikantit skandaloz. “Pashkët” zbulon një krijesë të pakuptueshme me veshë lepur dhe pëllëmbë të gjata me gjashtë gishta. Kjo temë është në sfondin e malit Kalvar. Fotografia ngjall një ndjenjë neverie dhe një atmosferë rrëqethëse, të pakëndshme.

 

Foto të errëta

Seri për Elizabeth

Ndër përshkrimet e pikturave të Marilyn Manson, u gjetën shumë kritika dhe deklarata të pakëndshme. Në fakt, një "daub" kaq e frikshme është shumë e vështirë të quhet - art. Por një vështrim i thellë në kanavacat e pikturuara dhe analiza e asaj që ai pa zbulon trishtim të thellë, dëshpërim, tragjedi. Marilyn do të ndjejë hidhërimin e ngjarjes së përshkruar dhe përpiqet t'ua përcjellë atë të tjerëve.

E madhe dhe e tmerrshme

Pavarësisht nga efekti i "daub" dhe kuptimi i zymtë i imazhit, pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh. Ndoshta sepse ata janë ideja e një personaliteti kaq tronditës, rebel dhe muzikant të famshëm. Shumë fansa flasin me neveri për aftësitë e tij artistike. Megjithatë, muzikanti ka edhe mjaft adhurues të talentit.

Marilyn Manson zgjon kureshtjen e publikut. Brian Warner - një adoleshent modest në të kaluarën, absolutisht i rimishëruar. Imazhi i tij i ri magjepsës dhe sfidues frikësues shkon mirë me një pseudonim të pazakontë: Marilyn Manson. Emri është marrë nga aktorja e famshme e bukur - Marilyn Monroe, dhe mbiemri nga vrasësi serial Charles Manson, i cili është i njohur gjerësisht për krimet e tij në mesin e shekullit të njëzetë.

foto e çuditshme

Si të vizatoni një Catwoman, dispozita të përgjithshmeDo t'ju interesojë: Si të vizatoni një grua mace, dispozita të përgjithshme

 • mbledh protezat;
 • duke bërë art.

Brian u rrit si një djalë mjaft i ndjeshëm, i turpshëm, megjithatë, duke fekonduar tokën për kultivimin e një kulture rebele, propagandë ateiste, një pamje tronditëse dhe stil ekstravagant.

Këngëtari dhe muzikanti i egër nuk është dalluar kurrë nga shpërthime të ndryshme romanesh, dhe imazhi i grave nuk shfaqet shpesh në kompozimet e tij. Megjithatë, ai publikoi një seri të tërë veprash kushtuar famëkeqes Elizabeth Short. Historia e një vajze që ëndërronte për famë si aktore, por fitoi popullaritet vetëm pas adaptimit filmik të një vdekjeje brutale, i bëri shumë përshtypje Manson. Në pikturat e tij të pazakonta, ai përcjell të gjithë realitetin e tmerrshëm të jetës dhe vdekjes së një aktoreje të dështuar.

Marilyn Manson është një person i njohur dhe i jashtëzakonshëm. Dalja e tij në skenë, baticat, krijimet e tij dhe vetë imazhi i shkakton publikut vazhdimisht: tronditje, habi dhe interes. I famshëm i egër, i cili e promovon veten si Antikrisht dhe Satanist, nuk është vetëm një muzikant rock, por edhe një artist. Pikturat e Marilyn Manson janë një sukses i madh, të mahnitur me çmendurinë, tmerrin dhe kuptimin e trishtuar.

Mickey Mouse mërzitur

Para Ditës, këngëtarja kishte një lidhje të gjatë dhe serioze me Rose McGregor, e cila luante rolin e Paige në serialin Charmed. Romanca e tyre zgjati shumë, por megjithatë fejesa u ndërpre. Ai i kushtoi asaj një portret të një gruaje me buzë të kuqe flakë dhe sy të mëdhenj bosh. Duket se zonja në kanavacë është e zemëruar, e frustruar, e shqetësuar ose duke bërtitur.

E tmerrshme dhe e bukur e ndërthurur si në pamje ashtu edhe në pikturat e Marilyn Manson.

Pikturë Manson

Fakte rreth Marilyn

Fotografia e dytë tregon për "zambakët e këqij" që Alice po shikon. Lulet e kuqe flakë në një djerrinë jo mikpritëse, kanë fanta të mprehta dhe sy të këqij. lulet duken mizore dhe tinëzare.

Marilyn Manson i egër dhe i pazakontë emocionon me stilin e tij të jetesës dhe botëkuptimin që ai promovon në çdo mënyrë të mundshme. Mitet rreth topit të dëborës së personalitetit të Mansonit, që i jep atij edhe më shumë kënaqësi. Për rokerin e famshëm ka shumë thashetheme. Gjysma e tyre nuk janë të vërteta, por Manson nuk e mohon apo konfirmon këtë.

 • hoqi brinjët e poshtme;
 • hëngri syrin e vet dhe e futi në një gotë;

 

Emër i ri

Gratë që pikturojnë

Gruaja në pikturë

Ka shumë pak femra në galerinë e rokerit. Ndër pikturat e Marilyn Manson ka një portret, i cili përshkruan fytyrën e një vajze engjëllore. Flokët biondë dhe një fytyrë me një gjysmë buzëqeshje të ngrirë nuk janë të lirë nga drama e hidhur. Ky është një portret i një vajze modele, pjesëmarrëse në konkursin Miss 90, e cila u vra në rrethana misterioze.

 • u inicua në Antikrishtin në Kishën e Satanit;

Fakti i fundit nuk është vetëm i vërtetë, por edhe shumë popullor. Fotografitë e pazakonta, rrëqethëse të Marilyn Manson patën një efekt të fortë te vëzhguesit: tronditje, neveri, interes, mendim. Dikush edhe admirim dhe kënaqësi.

Një fëmijëri e çuditshme ka shumë të ngjarë të ketë lënë gjurmën e saj të zymtë në qëndrimin e zymtë të Brian Warner ndaj jetës. Ai u rrit rreptësisht në një shkollë kishe, ai ishte i ndaluar të dëgjonte muzikën e tij të preferuar, nuk kishte asnjë mirëkuptim të veçantë me prindërit e tij. Gjyshi - një onanist, i cili vëzhgohej nga një djalë i vogël, shtoi një pilulë të rëndë në botëkuptimin e fëmijës.

Komplotet e pikturave të Marilyn Manson janë të mbushura me një hidhërim, errësirë, dëshpërim, tmerr. Portreti i ish-gruas së tij Dita Von Teese është një imazh i butë i një gruaje me sy të zhytur dhe buzë të ndritshme dhe të mbyllura. Vizatimi i ndritshëm i buzëve flet për dëshirën e autorit për të prekur këto buzë. Zonja e vizatuar duket misterioze dhe e trishtuar, e shtrydhur. Nga fotografia e Marilyn Manson mund të shihet se ai ndihet fajtor për zhgënjimin e ish-gruas së tij dhe i vjen shumë keq për atë që ndodhi.

Marilyn Manson është një person mjaft i talentuar: ai këndon, kërcen, luan në filma. Lajmi për aftësitë artistike të Manson nxit një stuhi të re në një filxhan çaji.

Fotografitë e Rimma Vyugova - mishërimi i butësisëDo t'ju interesojë: Pikturat e Rimma Vyugova janë mishërimi i butësisë

Pikturat me bojëra uji të Marilyn Manson janë të mbushura me pamje të zymta edhe në momentet më të thjeshta përrallore. Disa kanavacë përcollën komplote nga tregimi filozofik për fëmijë "Alice in Wonderland". Por edhe këtu Marilyn iu nënshtrua asaj që po ndodh në libër, nga këndvështrimi i tij në hije. Marilyn mori një fragment nga historia si bazë për foton, kur Dukesha hedh një fëmijë në Alice. Në fluturim, një fëmijë kthehet në një derr... Ky moment nga libri është tashmë mjaft i çuditshëm dhe i zymtë, por me dorën e lehtë të një artisti si Marilyn Manson, u kthye në një vepër të frikshme.

Historitë e Marilyn Manson janë njëra më e mirë se tjetra. Thuhet se ai është i çmendur dhe mendërisht i paqëndrueshëm. Ish-gruaja e rokerit tha se ai kishte “shumë demonë”. Marilyn thuhet se është:

Veprat e Marilyn Manson janë të mbushura me dëshirë të pashpjegueshme: ose ai përshkruan një person të zhytur në sulme paniku, ose vizaton veten në pleqëri - tullac dhe i mërzitur. Një nga pikturat përshkruan një Hitler të zhveshur me organet gjenitale mashkullore dhe gjoksin e femrës. Nuk është e qartë se çfarë ka dashur të përcjellë Marilyn Manson në këtë foto, por kanavacë tërhoqi vëmendjen e miliona njerëzve.

Piktura Merlin Manson

Personazhet e liga të përrallave

Psikologët konsiderojnë devijime në veprat e tij. Njohësit dhe filozofët shohin një kuptim të mprehtë të thellë, duke bërtitur me të vërtetën e tij të tmerrshme ose realitetin mizor.

Marilyn Manson, emri i vërtetë Brian Hugh Warner (l. 1969) është një muzikant, kompozitor dhe kompozitor, këngëtar rock, ish-gazetar muzikor, aktor, artist amerikan. Ai themeloi dhe është udhëheqësi i përhershëm i grupit rock Marilyn Manson. Ai e formoi emrin e tij artistik duke kombinuar emrat e dy personaliteteve të famshme amerikane - aktores Marilyn Monroe dhe vrasësit Charles Manson.

Fëmijëria

Më 5 janar 1969 në shtetin amerikan të Ohajos, në qytetin e Kantonit, lindi një djalë, të cilit prindërit i dhanë emrin Brian.

Babai i tij, Hugh Warner, punonte në tregtinë e mobiljeve, më pas mori një punë si menaxher në një dyqan qilimash. Mami, Barbara Warner, punonte si infermiere. Ajo ishte me origjinë nga Virxhinia rurale, dhe pas martesës së saj me Hugh, ajo u zhvendos me të në Kanton me prindërit e saj. Gjyshi i Brianit nga nëna ishte një mekanik, dhe gjyshja e tij ishte një amvise e zakonshme e trashë. Muzikanti i ardhshëm ishte fëmija i vetëm në familje. Ata jetonin në një shtëpi dupleks.

Dy minuta me makinë nga Warners jetonin gjyshërit e mi nga babai, si dhe halla, xhaxhai dhe Çadi (kushëriri i Brianit). Gjyshja Beatrice ishte nga një familje shumë e pasur. Në të njëjtën kohë, ajo u kujtua nga nipi i saj me çorape përjetësisht të rrëshqitura dhe një paruke, i cili nuk donte t'i ulej në kokë. Ajo gatuante vazhdimisht dhe përpiqej t'u fuste nipërve të saj ose bukë mishi ose pelte. Mbi tavolinën në dhomën e gjyshes sime ishte varur një portret i verdhë i Papës dhe një pemë familjare, nga e cila dukej qartë se familja Warner kishte rrënjë gjermane dhe polake.

Marilyn Manson

Gjyshi Jack Angus Warner pati një ndikim të veçantë në botëkuptimin e djalit. Kur Brian ishte shumë i vogël, gjyshi i tij u diagnostikua me kancer në fyt. Prandaj, fëmija nuk e dëgjoi kurrë zërin e tij të vërtetë, por vetëm ngjirurit e zërit, kollë dhe fishkëllimë.

Shumicën e kohës plaku e kalonte në bodrumin e tij, me erë të keqe dhe të pistë, si një tualet publik. Bodrumi konsiderohej një vend i ndaluar për të gjithë, ishte bota personale e Jack Warner, në të cilën ai bënte gjëra të paimagjinueshme. Kishte një hekurudhë në dysheme, gjyshi drejtonte trenat dhe trenat përgjatë saj. Dhe e gjithë pjesa tjetër e mobiljeve, çdo raft, sirtar apo dollap, ishte i mbushur me filma porno, fotografi të ngjashme dhe mbeturina. Plaku ishte absolutisht i sigurt se askush nuk e dinte se çfarë po bënte atje. Ai nuk e kishte idenë se dy nipër e mbesa e ndiqnin jetën e tij sekrete seksuale.

Fëmijërinë dhe vitet e adoleshencës së Brian i kaloi me kushëririn e tij Chad. Ata luanin shumë shaka: bisedonin në darkë, bënin grimasa, tërhiqnin ushqimin nga tavolina, mund të hidhnin peltenë e gjyshes në kapakun e ventilimit. Për këtë, ata padyshim morën dënim: të qëndronin për një orë në gjunjë dhe me një leckë të vendosur poshtë tyre, pas së cilës me siguri do të mbeten mavijosje dhe gërvishtje.

Përveç spiunimit të gjyshit, djemtë kishin edhe dy hobi. Në moshën shkollore, pistoletat u bënë lodrat e tyre kryesore dhe në një pyll të vogël pas shtëpisë ata qëlluan me to lepujt. Dhe ata gjithashtu ngacmuan vajzat fqinje me ngacmime adoleshente. Herë pas here shkonin në parkun e qytetit, ku përsëri ndoqën të rinjtë që luanin futboll nga armët, ose organizuan një shkëmbim zjarri mes tyre.

Në një moshë të re, Brian kishte një shok në lagje - një Mark të zhurmshëm, biond, të shëndoshë, tre vjet më i madh. Ata u bënë miq kur Warner ishte tetë vjeç, sepse Mark kishte TV kabllor në shtëpi. Brian vinte shpesh për ta parë atë për të parë një serial për Flipper, dhe pasi e shikonte pronari filloi një lojë "burg". Ata u ulën në një sirtar të madh për liri të pista, si në një qeli. Një herë gjatë një loje të tillë, Marku filloi të ngacmonte një adoleshent. Brian iku dhe i tha nënës së tij gjithçka. Kishte një skandal të tmerrshëm, fqinjët shkuan shpejt djalin e tyre në një shkollë ushtarake. Dhe pasi u kthye, Brian jetonte vazhdimisht me frikë të egër se Mark do të hakmerrej mizorisht ndaj tij, babit dhe nënës ose qenit të tyre të dashur Alyusha.

Marilyn Manson

Vitet e fëmijërisë plot me përshtypje të tilla çuan në atë që doli nga Brian - Satanisti dhe shkatërruesi moral Marilyn Manson.

Arsimi

Pavarësisht se babai i Brian ishte katolik, në fëmijëri, djali shkonte me nënën e tij në Kishën Episkopale në fundjavë.

Fëmija u dërgua në shkollën e trashëgimisë së krishterë në Kanton për të studiuar. Ai ishte një adoleshent që nuk binte në sy dhe i dobët si degë. Por edhe atëherë ai i rezistoi presionit fetar nga mësuesit dhe u paraqit si Satanist. Ai e urrente ligjin e Zotit, e konsideronte fenë një përrallë për budallenjtë, ishte i dhënë pas mësimeve të Darvinit dhe Niçes.

Dhe kur një adoleshent studioi Biblën Satanike të LaVey-t, ai shikoi shumë gjëra në një mënyrë krejtësisht të ndryshme. Atij i bëri veçanërisht përshtypje simbioza e Zotit dhe e Djallit tek njeriu. Kjo ide zuri një vend themelor në punën dhe imazhin e tij të mëtejshëm. Para së gjithash, ajo u shfaq në pseudonimin e tij. Ai lidhi emrin e aktores engjëllore Marilyn Monroe, duke treguar kështu anën e tij të ndritshme. Dhe ai mori anën e errët nga emri i vrasësit serial Charles Manson.

Brian ndoqi shkollën e trashëgimisë së krishterë nga klasa e parë deri në të dhjetën, pas së cilës familja u zhvendos në Florida, ku mori arsimim të mëtejshëm në një shkollë të mesme të rregullt të quajtur pas Kardinalit Gibbons.

Marilyn Manson

Muzikë

Pas mbarimit të shkollës së mesme në Florida, Brian mori një punë në një revistë muzikore lokale. Funksionet e tij përfshinin raportimin me njerëz të famshëm në botën e muzikës, ndonjëherë ai shkruante artikuj si kritik muzikor. Gjatë kësaj periudhe, i riu u interesua për të shkruar poezi.

Ndërsa punonte për revistën, Brian u takua me kitaristin Scott Putesky. Në vitin 1989 ata formuan një grup rock. Ishte atëherë që ai lindi me idenë për të marrë pseudonimin Marilyn Manson dhe grupi muzikor kishte emrin origjinal "Marilyn Manson dhe The Spooky Kids".

Përbërja e grupit ndryshoi disa herë, vetëm drejtuesi dhe vokalisti i tij Manson mbeti i pandryshuar. Në fillim ata performuan në klube rock. Pastaj grupi i ri u interesua për muzikantin Trent Reznor, themelues i grupit industrial rock Nine Inch Nails. Ai ftoi muzikantë që aspirojnë të performonin në aktin e tij të hapjes dhe shpejt u bë mentori i tyre joformal.

Ishte Trent ai që hodhi idenë në shfaqjet e grupit Marilyn Manson për të vënë bast në shfaqje. Prandaj, gjatë koncerteve të tyre, mund të shihje çdo gjë në skenë: burra që këndonin me të brendshme grash, koka dhie të rruara, vajza të kryqëzuara të ulura në kafaze. Për shkak të shfaqjeve të tilla, grupi fitoi popullaritet edhe para publikimit të albumit të tyre të parë.

Në vitin 1994, në studion e regjistrimit të Trent Reznor, Marilyn Manson dhe ekipi i tij regjistruan diskun e parë "Portreti i një familjeje amerikane", i cili u bë i artë sipas rezultateve të shitjeve në Amerikë.

Marilyn Manson

Dy vjet më vonë, u publikua albumi i dytë "Antichrist Superstar", dy kompozime nga të cilat goditën paradën e hitit botëror. Tani e gjithë Amerika e Veriut po flet për grupin. Meqenëse ekipi përdori mjete satanike dhe promovoi imazhin e Antikrishtit, përveç rritjes së popullaritetit, ai mori menjëherë një mori vlerësimesh negative nga organizatat publike të krishtera. Por Manson u përgjigj se ky ishte pikërisht lloji i eksitimit që ai priste. Qëllimi i albumit ishte që të prodhonte efektin e një bombe shpërthyese, e cila shkatërroi iluzionin amerikan të "drejtësisë" në smithereens.

Grupi shkoi në një turne të gjatë, duke tronditur edhe fansat më famëkeq të obskurantizmit me shfaqjet e tyre. Përkundër kësaj, popullariteti i ekipit me të vërtetë u rrit me hapa të mëdhenj. Tifozët idhulluan Marilyn Manson, kisha e urrente atë dhe autoritetet përpiqeshin vazhdimisht të ndalonin koncertet e tij.

Në vitin 1998, albumi i tretë "Kafshët Mekanike" u regjistrua në stilin e glam rock, suksesi ishte i jashtëzakonshëm, në shumicën e vendeve ai hyri në "njëzet e para". Në vitin 2000, u publikua disku "Holy Wood". Këto dy albume u bënë më të mirat në karrierën krijuese të Manson dhe shitën miliona kopje në mbarë botën.

Pas kësaj, popullariteti i grupit filloi të bjerë. Hiti i tyre i fundit "No Reflection" në vitin 2012 arriti kulmin në vendin e 26 në Listat e Singles në SHBA. Në vitin 2015, grupi publikoi albumin zyrtar në studio "The Pale Emperor".

Marilyn Manson

Film

Një personalitet kaq tronditës si Marilyn Manson nuk mund të kalonte pa u vënë re nga kinemaja. Që nga viti 1997, muzikanti ka marrë vazhdimisht propozime për xhirimin e një filmi.

Ai bëri debutimin e tij në film në Lost Highway të David Lynch. Në vitin 1999, Manson luajti në komedinë e humorit të zi Killer Queen. Pas publikimit të këtyre dy filmave, Marilyn u bë një aktore e kërkuar në Hollywood, ai ka grumbulluar mjaft role të luajtura:

 • Jackson në dramën "Chicks";
 • banakier në Vampire;
 • ai luajti veten në serialin televiziv Californication;
 • David Dolores Frank në komedinë amerikano-franceze Policët e gabuar;
 • Serveri i sheshit me rul në serialin humoristik "Në fund";
 • Hije në serialin "Një herë e një kohë";
 • Papa në dramën “Më lër të të bëj martir”.

Në projektin televiziv Sons of Anarchy, Marilyn luajti racistin Ron Tully. Ky është seriali i preferuar i babait të tij dhe Manson donte vetëm të kënaqte prindin e tij. Babi është shumë krenar që djali i tij e mori këtë rol dhe e prezantoi me partnerët e tij në xhirime - Tommy Flanagan dhe Charlie Hunnam. Kjo dramë kriminale u transmetua në televizionin amerikan nga viti 2008 deri në vitin 20014, duke u bërë një nga serialet më të suksesshme, duke marrë jo vetëm vlerësime të larta, por edhe vlerësime të mira nga kritikët. Marilyn luajti në sezonin e shtatë të fundit.

Marilyn Manson

Manson u përpoq të bënte filmin e tij. Ai punoi në pikturën Phantasmagoria: Vizionet e Lewis Carroll. Ai vetë duhej të luante autorin e të famshmit "Alice in Wonderland". Filmit iu ndanë 4.2 milionë dollarë, por në vitin 2007 projekti u pezullua për një kohë të pacaktuar.

Pikturë

Përveç muzikës dhe kinemasë, në vitin 1999 Marilyn u interesua seriozisht për pikturën. Nuk kishte absolutisht asnjë parakusht për këtë, gjithçka doli plotësisht rastësisht. Në një moment, ai donte të linte muzikën, sepse ishte lodhur nga kontrolli i vazhdueshëm nga kompania diskografike. Njerëzit që punonin aty kërkonin vazhdimisht diçka prej tij, ndërsa ata vetë ishin shumë dorështrënguar. Me këto mendime, një ditë Manson endej nëpër dyqan dhe sytë e tij ranë në bojëra uji. Ata ishin shumë të ngjashëm me njolla shumëngjyrësh, dhe kjo e goditi thellë muzikantin. Ai bleu bojëra dhe pasi shkoi në një turne të planifikuar me albumin Mechanical Animals, bëri skicat e para.

Njohjet e Manson përfshijnë shumë piktorë të famshëm. Për shembull, fotografi dhe artisti austriak Gottfried Helnwein e mbështeti ndërmarrjen e tij dhe madje u bë një mentor. Marilyn i quajti veprat e tij të para "pesë minuta" sepse nuk u përpoq shumë kur i shkruante. Ndoshta kjo është arsyeja pse ata dolën keq, por Manson donte të bëhej shpejt i famshëm si artist. Më pas ai i shkëmbeu veprat e tij të hershme me drogë nga këngëtari amerikan Leif Garrett, i cili u bë një tregtar droge. Dhe tani çmimi i këtyre pikturave është rritur në njëqind mijë dollarë për secilën.

Marilyn Manson

Marilyn e quan Salvador Dali frymëzimin e saj në pikturë. Muzikanti pikturoi më shumë se 150 piktura, ekspozitat e tyre u mbajtën në qytetet më të mëdha të botës: Moskë, Vjenë, Los Anxhelos, Berlin, Miami, Paris, Athinë.

Përveç të gjithë talenteve të listuara, Marilyn Manson shkroi edhe disa libra, më i famshmi prej të cilëve është autobiografia e tij, Rruga e gjatë, e vështirë për të dalë nga ferri.

Jeta personale

Muzikanti takoi dashurinë e tij të parë Missy Romero për gati pesë vjet, vajza madje ishte shtatzënë prej tij, por bëri një abort.

Në vitin 1998, ai u takua me aktoren amerikane Rose McGowan. Marrëdhënia e tyre u zhvillua aq seriozisht sa të rinjtë madje u fejuan, por në vitin 2000 ata u ndanë.

Në vitin 2005, Manson u martua me modelen, balerinën dhe këngëtaren amerikane Dita Von Teese. Ajo quhet "Mbretëresha e Burleskut". Megjithatë, një vit më vonë, Dita bëri kërkesën për divorc, arsye për të cilën ajo i quajti “marrëveshje të papajtueshme”.

Marilyn Manson

Në fund të vitit 2006, muzikanti filloi një lidhje me aktoren Evan Rachel Wood. Ata ishin së bashku për dy vjet, por në vitin 2008 u ndanë. Manson ka një dashuri të re - aktoren pornografike dhe modelja Stoya. Në fund të vitit 2009, muzikanti u kthye te Evan Rachel Wood, i propozoi asaj një vit më pas dhe vajza pranoi. Por pas tetë muajsh, ata e ndërprenë fejesën dhe u ndanë.

Pas kësaj, Manson pati një lidhje me fotografin Lindsay Yusich, por edhe kjo marrëdhënie përfundoi në një grindje.

Manson shpesh akuzohet për propagandë seksuale jokonvencionale. Për këtë, muzikanti përgjigjet se nuk duhet të ketë dyshime për orientimin e tij, ai është një person tradicional në formën e një djali të keq. Marilyn nuk ka frikë të duket si një grua, por kjo nuk ka të bëjë fare me homoseksualitetin e tij.

 

Marilyn Manson pa grimMarilyn Manson pa grim

Ai gjithashtu ka role të vogla në filmin horror Vampire, dokumentarin Bowling for Columbine, thrillerin e krimit Wrong Cops dhe dramën Chicks. Rolin më të madh e ka marrë Marilyn Manson në tragjikomedinë Club Mania, bazuar në ngjarje reale. Këtu, aktori i egër luan rolin e një drag queen Christina.

Marilyn Manson në Club ManiaMarilyn Manson në Club Mania

Gjithashtu nuk i shmanget Manson dhe serialet. Ai është shfaqur në disa episode të Sons of Anarchy, Once Upon a Time, Deep Down dhe Californication, të cilat ai është një fans. Ekziston edhe një film biografik për grupin "Marilyn Manson", i cili u shfaq në vitin 2010 në kanalin e specializuar amerikan. Në këtë foto marrin pjesë shumë yje të rrokut dhe filmit, si Alice Cooper, Ozzy Osbourne, Evan Rachel Wood, Twiggy Ramirez, Sharon Osbourne dhe shumë të tjerë.

Jeta personale

Shumë nga lidhjet e dashurisë së Manson janë të njohura. Disa prej tyre, për shembull, një lidhje me një aktore amerikane me origjinë italiane Rose McGowan pothuajse përfundoi në një martesë. Ata u fejuan zyrtarisht për 2 vite, por në vitin 2000 i ndërprenë detyrimet. 

Marilyn Manson dhe Rose McGowanMarilyn Manson dhe Rose McGowan

Një situatë e ngjashme ka ndodhur në një marrëdhënie me aktoren Evan Rachel Wood. Ata u takuan për 4 vite, ndonëse me ndërprerje, u fejuan, por në vitin 2010 fejesa u anulua sërish. Për më tepër, emri i Manson ishte i lidhur me gra të tilla të famshme si aktorja dhe modelja pornografike Stoya, modelja Caridi English, fotografi Lindsay Yusich dhe të tjerë.

Marilyn Manson dhe Evan Rachel WoodMarilyn Manson dhe Evan Rachel Wood

Marilyn Manson hyri në një martesë zyrtare vetëm me yllin e shfaqjes burleske Dita Von Teese. Ata u martuan në vitin 2005 dhe jetuan së bashku për pak më shumë se një vit. Iniciatorja e hendekut ishte Dita, e cila iu referua dhunës në familje.

Marilyn Manson dhe Dita Von TeeseMarilyn Manson dhe Dita Von Teese

Manson është një person aq krijues sa nuk kufizohet vetëm në muzikë, kinema dhe imazh të egër. Ai njihet si artist. Pikturat e tij me bojëra uji janë ekspozuar vazhdimisht në ekspozitat më të mira në Los Angeles, Miami, Athinë, Paris, Berlin, Vjenë dhe Moskë.

Piktura nga Marilyn MansonPiktura nga Marilyn Manson

Muzikanti është autor i disa librave, duke përfshirë autobiografinë e famshme "Rruga e gjatë dhe e vështirë për të dalë nga ferri", e cila u botua në 1998 dhe librin e pikturave të tij "Genealogjia e dhimbjes", e cila u publikua në 2011.

Diskografia

 • 1994 - Portreti i një familjeje amerikane
 • 1995 - Erë si fëmijë
 • 1996 Antikrishti Superyll
 • 1998 Kafshët Mekanike
 • 2000 - Druri i Shenjtë
 • 2003 - Epoka e Artë e Groteskut
 • 2007 - Më ha, më pi
 • 2009 - The High Fund of Low
 • 2012 - I lindur zuzar
 • 2015 - Perandori i zbehtë

Foto

24smi.org

Marilyn Manson | Rreth Yjeve

Fotoja #1 e Marilyn Manson

Marilyn Manson:

- Të gjithë më njohin si Marilyn Manson, megjithëse ky është vetëm emri i grupit, ose më mirë, emri im skenik (Marilyn Monroe dhe Charles Manson). Por u mësova aq shumë sa ndonjëherë më duket se ky është emri im i vërtetë.

Themeluesi, udhëheqësi i përhershëm dhe vokalisti i grupit Marilyn Manson lindi në familjen e një shitësi mobiljesh dhe një infermiere.

“Isha fëmijë i vetëm. Që nga fëmijëria ndoqi kishën dhe studioi në seminarin teologjik. Pak më vonë, ai u transferua në një shkollë të rregullt. Si fëmijë, kam vërejtur shpesh sjelljen e çuditshme të gjyshit tim. Atëherë nuk e kuptoja se çfarë po ndodhte, por me kalimin e moshës, bota ime dukej se ishte kthyer përmbys. Botëkuptimi im ndryshoi plotësisht pasi gjyshi më inicioi në misteret e disa prej fetisheve të tij seksuale. Ndoshta kjo ka ndikuar në imazhin që krijoj sot në skenë.

Emri i vërtetë i Marilyn Manson është Brian Hugh Warner.

Pas marrjes së arsimit të mesëm, Brian gjen një punë në një botim muzikor lokal, ku fiton njohuri për gazetarinë. Shkruan artikuj të ndryshëm dhe njëkohësisht zotëron profesionin e kritikut muzikor. Përveç kësaj, Brian është i dhënë pas teksteve dhe bën draftet e para të poezive të tij.

Fotografia e Marilyn Manson #2

Fotografia e Marilyn Manson #2

— Në vitin 1989, takova Scott Putesky. Një kitarist me përvojë skenike më ofroi një projekt të përbashkët. Zgjedhja e një emri skenik, për disa arsye, tërhoqa vëmendjen te 2 personalitete të famshme të viteve '60. Kjo është Marilyn Monroe, mendoj se ajo nuk ka nevojë për prezantim, dhe maniaku vrasës Charles Manson. Kjo zgjedhje më duket një sfidë për mua personalisht. Një lloj bashkimi i tillë i dy parimeve. E mira dhe e keqja, drita dhe errësira, shkojnë dorë për dore dhe janë të pandashme. Kjo është ajo që simbolizon zgjedhjen e një pseudonimi të tillë. Pjesa tjetër e muzikantëve ndoqën shembullin tim dhe krijuan pseudonimet e tyre në të njëjtën mënyrë. Jam i kënaqur që mendimi im ndahet nga njerëzit në mjedisin e të cilëve jam.

Fillimisht, emri i ekipit të sapoformuar dukej kështu: "MarilynManson dhe The SpookyKids". Por më vonë, kur një grup i ri dhe premtues rock u vu re nga Trent Reznor, i cili përfundimisht u bë mbrojtësi dhe mentori i tyre, në promovimin e grupit u fut një marifet delikate publicitare, e cila e vendosi vokalistin në plan të parë, duke përjashtuar praninë e muzikantëve. në përgjithësi. Pra, nga emri i plotë i grupit rock, mbeti vetëm një pjesë e "Marilyn Manson".

- Hera e parë që performuam si hapje për Nine Inch Nails. Trent është shtylla kurrizore e grupit. Ishte ai që na mori nën krahun e tij dhe na hapi rrugën e show-bizit. Ne bëmë shumë regjistrime nën labelin e tij Nothing Records, Trent u bë jo vetëm mentori ynë, por edhe producent.

Dëshira e grupit për t'u dalluar nga të tjerët u shfaq qartë në performancat live. Ata përdorën truke të ndryshme që mund të tërhiqnin vëmendjen: nga sanduiçët e thjeshtë dhe derdhja e ujit nga skena, deri te llojet e ndryshme të piroteknikës. Grupi tronditi publikun jo vetëm me muzikën, por edhe me pamjen e tyre. Marilyn Manson pa grim në fakt nuk shfaqet kurrë në publik.

Fotoja #3 e Marilyn Manson

Fotoja #3 e Marilyn Manson

“Mund të luaja në mënyrë të sigurtë me sytjena dhe një fund të plotë, me një paruke luksoze në kokë. Është argëtuese, dhe më e rëndësishmja, kur është +35 ° C jashtë, gjithçka është aq mirë e ajrosur në një skaj ... "- Daisy Berkowitz (Scott Putesky).

Marilyn Manson ka 4 albume me shumë platin, 5 albume ari, 1 përmbledhje ari dhe 1 video album ari. Këngët e Marilyn Manson dëgjohen nga një ushtri multi-milionëshe fansash në mbarë botën.

Por përveç talentit muzikor, Marilyn shquhet edhe për aftësitë e tij artistike. Ai pikturon me bojëra uji. Fotografitë e Marilyn Manson panë Moskën, Los Anxhelosin, Majamin, Athinën, Parisin, Berlinin dhe Vjenën.

Marilyn Manson e provon veten edhe si aktore. Debutimi i tij ishte një rol në Lost Highway të David Lynch.

“Marilyn Manson pa grim është pothuajse i panjohur, kështu që është e lehtë për të të ndryshojë një pamje për një tjetër. Dhe, në përgjithësi, ai është një person i tillë që, në parim, është e lehtë për të të ndiejë imazhin dhe të kapë disponimin e duhur ... ”- David Lynch.

Manson provon, eksperimenton, shfaqet në role episodike në projekte të tilla filmike si: "Killing Queens", "Club Mania", "Chicks" dhe "Vampire".

- Mbi të gjitha më pëlqeu të punoja në serialin tim të preferuar televiziv Californication. Nëse më ftojnë përsëri, do ta përsëris me kënaqësi, por tani për tani do të punoj në projektin tim.

Epo, me dashuri, Manson disi nuk funksionoi. Epo, është e pamundur që një person kaq i gjithanshëm të gjejë një festë të përshtatshme për veten e tij.

Fotoja #4 e Marilyn Manson

Fotoja #4 e Marilyn Manson

Në vitin 1998, ai u fejua me Rose McGowan, por fejesa u ndërpre. Arsyeja e ndarjes nuk u bë e ditur.

Në vitin 2005, Manson duket se e gjeti gruan e jetës së tij në personin e Dita Von Teese, por as kjo nuk funksionoi. Edhe pse çifti arriti të martohej, por tashmë në

Në vitin 2006, Dita Von Teese bën kërkesë për divorc, duke apeluar vendimin e saj me faktin se ata nuk ishin dakord për personazhet dhe nuk kishte dhunë këtu.

Që nga viti 2006, Manson ka përsëri një lidhje serioze me Evan Rachel Wood, por përsëri, jo aq. Në vitin 2008, çifti u nda, arsyet e ndarjes së tyre gjithashtu mbetën të pathëna. Dhe me aktoren e re porno Stoya, pati një romancë të lehtë.

Në vitin 2010, ndjenjat e Evan Rachel Wood dhe Marilyn Manson shpërthejnë me energji të përtërirë. Manson i bën një propozim martese të zgjedhurit të tij. Duket se data e dasmës tashmë është caktuar dhe përgatitjet janë në ecje të plotë, por, në momentin e fundit, Evan Rachel Wood e refuzon propozimin e Manson, të gjitha për të njëjtën arsye: "një mospërputhje totale pikëpamjesh".

Epo, nëse nuk jeni me fat në dashuri, atëherë do të jeni me fat në karrierën tuaj. Marilyn Manson është një personalitet i talentuar, i jashtëzakonshëm dhe në të njëjtën kohë një personalitet i thellë. Mezi presim projektet e tij të reja filmike dhe muzikore.

Videoklipi i Marilyn Manson "Sweet Dreams"

vokrugzvezd.com

Si duket Marilyn Manson pa grim?

Marilyn Manson pa grim

Artistja e egër Marilyn Manson nuk del kurrë pa grim. Sado frikësuese të jetë kjo maskë, poshtë është një burrë me një shprehje të trishtuar në fytyrën e tij. Dhe le të mos quhet përfaqësuesi më seksi dhe më tërheqës i gjysmës së fortë të njerëzimit, në Hollivud ai ka qenë prej kohësh një zemërthyer, në listën dashurore të së cilës gjenden emrat e femrave më të bukura të yjeve.

Marilyn Manson në skenë

Pamja e tij është sfida më e vërtetë për shoqërinë, e cila as nuk është. Manson është një legjendë e shkëmbit modern industrial. Gjithçka në të është e frikshme: nga pseudonimi, i cili përbëhet nga emrat e një vrasësi masiv dhe një ylli filmi, deri te titulli i këngëve. Dhe edhe kur Marilyn e madhe dhe e tmerrshme hoqi të gjithë dhëmbët e tij, duke vendosur në vendin e tyre proteza të mrekullueshme të bëra prej platini, fansat bërtisnin nga gëzimi. Në fund të fundit, kjo ndjenjë, kur vetëm me shikimin e tij gjaku ftohet në vena, adhurohet nga shumë fansa të tij.

Të gjithë kritikët e muzikës deklarojnë njëzëri se imazhi i tij, përfshirë grimin e Marilyn Manson, është një shuplakë në fytyrën e shijes së publikut.

Marilyn Manson në jetën reale

Nuk mund ta besoj se shprehja "Unë besoj në dashuri dhe jam i sigurt se me ndihmën e kësaj ndjenje mund të kapërcehet çdo urrejtje" i përket Brian Hugh Warner, Marilyn Manson në jetën e përditshme. Gjëja më e mahnitshme është se, duke hequr maskën e superyllit të antikrishtit, ne shohim një burrë të pashëm të zakonshëm të pasur.

Ata që e dinë se si ka qenë fëmijëria dhe rinia e këngëtares, nuk habiten pse artistja ka një imazh kaq të frikshëm. Kjo maskë e ndihmon atë të harrojë të kaluarën, për Brian, i cili ishte gjithmonë i ofenduar, i cili ishte motër dhe nuk mund të ngrihej kurrë për veten e tij. Marilyn Manson është "Unë" i dytë i Brian Warner, i cili, duke hequr grimin, një kostum të frikshëm, bëhet një njeri i mbyllur në vetvete, duke lexuar veprat e Niçes dhe Anton Szandor LaVey në kohën e lirë.

Për më tepër, ky njeri, shumë kohë përpara se të bëhej i famshëm, u interesua për pikturën. Në intervistat e tij, artisti ka deklaruar vazhdimisht se nuk vuan nga depresioni, nuk dëshpërohet kurrë dhe për këtë arsye gjithmonë ka frymëzim për të krijuar, shkruar muzikë dhe fotografi. Lidhur me temat e kësaj të fundit, në shumicën e rasteve kjo është një imazh i skenave të vdekjes dhe gjymtimit.

Lexoni gjithashtu

Për më tepër, Marilyn Manson pa grim mund të shihet jo vetëm në një shëtitje, por edhe në kinema. Një nga shfaqjet e preferuara të këngëtares është Eastbound & Down. Në një nga episodet e tij, ai luajti një kamerier të zakonshëm, ndërsa refuzoi lente me ngjyra, paruke të ndritshme dhe grim.

womanadvice.ru

Society Newsland - komente, diskutime dhe diskutime të lajmeve.

Ekspozita e pikturave të Marilyn Manson në Moskë

Marilyn Manson (Marilyn Manson) debutoi si artist në vitin 2002 (më pas hapi ekspozitën e tij të parë në Los Angeles).

Një ekspozitë e pikturave të Marilyn Manson "Lulet e së Keqes" mbahet në Moskë në Galerinë Gelman (rruga e 4-të Syromyatnichesky, 1).

Mënyra më e lehtë është të vendosësh që Marilyn Manson është artisti i një vepre të shkëlqyer - vetë. Shkëlqyeshëm, duke filluar me emrin, i cili kombinonte mashkullin dhe femrën, dëshpërimin plot yje të Marilyn Monroe dhe ferrin e padurueshëm të Charles Manson, një maniak vrasës, viktimat e të cilit ende ndonjëherë i çojnë dorën artistit në serinë e tij me bojëra uji. “Kur krijova për herë të parë Marilyn Manson, ai ishte vetëm alter egoja ime, por pas disa kohësh dallimet dhe kufijtë mes nesh u mjegulluan. Unë nuk jam më Brian Warner, unë jam Marilyn Manson”, tha ai në hapjen e një prej ekspozitave të tij.

Është e lehtë të ngatërrosh djalin 38-vjeçar të një infermiereje dhe një shitësi mobiljesh si punën e tij të vetme, por puna është se Marilyn Manson filloi të pikturonte shumë kohë përpara se të bëhej i famshëm. Tani suksesi i tij muzikor e bën të vështirë perceptimin e Manson si artist. Por për hir të pikturës ai shpesh e lë muzikën.Në bojërat e tij uji ndihet i njëjti model estetik si në muzikën e tij: ky është vendi ku lidhet personaliteti i tij, egërsia e tij personale, me temat dhe tekstet e çmendurisë moderne mediatike. .

“Marilyn Monroe nuk është një emër i vërtetë, Charles Manson është gjithashtu, sot pretendoj se ky është emri im i vërtetë. Por çfarë është e vërtetë dhe çfarë jo? Nuk mund ta gjesh të vërtetën, por mund të zgjedhësh gënjeshtrën që të pëlqen më shumë."

Si artist, ai është i sinqertë në kuptimin më të lartë: ai e kërkon artin dhe poezinë në aspektet më të pakëndshme të jetës. Temat e tij janë vdekja, gjymtimi, varësitë, shkeljet, dhuna, vrasësit serialë dhe viktimat e tyre të pafajshme. Ai është në krah të viktimave, edhe pse nuk duket aspak viktimë. Ai po kërkon atje diçka që të ndalë vështrimin indiferent të së keqes botërore mbi veten e tij.Në jeshile e lehtë, të kuqe, të zezë dhe pjeshke, ai vizaton shumë të renë Elizabeth Short, e cila ëndërronte të luante në skenë dhe në vend të kësaj u copëtua nga një maniak në një park i qetë në Los Angeles. Duke ndjekur Bodlerin, ai kujton lulëzimin e së keqes. Ai pikturon diçka të frikshme si lulet - Elizabeta e prerë në copa të shtrira në shpinë, me plagët e saj të çelura në nuancat e ngjyrës burgundy dhe vjollce. Në portretin "Elizabeth Short si Borëbardha (Një buzëqeshje II)", Manson portretizon Short me gojën e saj të prerë nga veshi në vesh, pothuajse e qeshur, me lëkurë të zbehtë në ngjyrë limoni dhe buzë të kuqe portokalli, qepallat si gjethe vjeshte. "Askush nuk e di se kush mund të bëhet ajo," thotë Manson, "por ajo është më shumë se një ide, vdekja e saj përkoi me kulmin e surrealizmit, i cili ndikoi shumë tek unë dhe, nëse do të mund të jetoja në një kohë tjetër, do të zgjidhja këtë. është". Ai e kërkon artin në sekretin më të errët dhe më të zymtë, në thellësitë e dhimbshme të çuditshmërisë që janë të veçanta vetëm për njeriun.

Manson na kthen imazhet e së keqes tradicionale si një dualitet themelor, i refuzuar nga shoqëria dhe i shtrirë në themelin e kulturës perëndimore. Kur Manson na kujton moralin e krishterë perëndimor dhe vrasjet serike të kryera në emër të tij, ai duket pothuajse patriarkal, ky i ri akuarel me tatuazhe. Mesazhi i tij mund të duket tronditës dhe i ri vetëm për idiotët, të cilët ai nuk i pëlqen shumë. Idiotët, natyrisht, të gjithë kanë të vetat. Që nga Lulet e së Keqes së Bodlerit, shoqërisë nuk i është dashur të ngrejë një dorezë më të rëndë se ajo që Manson i hedh hipokrizisë së qytetërimit modern.

newsland.com

Fotot tronditëse të Marilyn Manson - Starnote

Këngëtari i njohur Marilyn Manson (emri i vërtetë Brian Hugh Warner) në moshën 44-vjeçare vazhdon të tronditë fansat e tij dhe çdo herë, qoftë një dalje para publikut apo një ngjarje e rëndësishme, ai tërheq vëmendjen e të tjerëve. Kush tjetër guxon të dalë në skenë me çorape, korse lëkure, të brendshme të ngushta dhe taka të larta? E gjithë puna e Marilyn Manson bazohet në vepra tronditëse, sjellja e tij sfiduese në publik ka qenë prej kohësh një shenjë dalluese e këtij interpretuesi të pazakontë amerikan.

Nga rruga, Marilyn Manson pa grim nuk duket aq e frikshme dhe duket më shumë si një djalë i padëmshëm me autizëm sesa një artist popullor që performon në zhanret rock rock dhe gothic metal. Çfarë emocionesh ju ngjall personalisht Marilyn Manson?

Burimi i fotos: tmz.com

starnote.ru


Si duket Marilyn Manson pa grim? pikturat e Marilyn Manson

 

Marilyn Manson pa grim dhe grim në rininë e tij dhe tani, a hoqi brinjët dhe thashethemet, lajmet dhe fotot e tjera të vitit 2018

Shfaqja e muzikantit dhe aktorit Marilyn Manson në skenë tërheq gjithmonë vëmendjen, imazhi i tij është kaq i pazakontë dhe madje i frikshëm. Grimi gotik, lentet me ngjyra dhe protezat në vend të dhëmbëve kanë qenë prej kohësh karta vizitore e Manson. Jo vetëm fansat e muzikantit, por edhe shumë kolegë të tij po përpiqen të kopjojnë imazhin popullor, ose të paktën të grimohen në stilin e Marilyn Manson.

Çdo imazh i një muzikanti është i menduar mirë dhe i përsosur

Imazhi provokues në të cilin muzikanti shfaqet në videot e tij, duke filluar nga vitet '90, ai e quan vetëm "Antichrist-Superstar", prandaj grimi dhe kostumi i skenës së Manson duken kaq rrëqethës. Kombinimi i emrave të dy personaliteteve legjendare - ylli i filmit Marilyn Monroe dhe vrasësi maniak Charles Manson në pseudonimin e muzikantit - personifikon dualitetin dhe paqartësinë e imazhit të tij, në të cilin e mira dhe e keqja bashkëjetojnë.

Pamje interesante: Nicki Minaj pa grim dhe paruke

Manson në fëmijëri dhe transformimi i imazhit

Sot nuk është e lehtë të njohësh muzikantin e egër në fotografitë e tij të fëmijërisë. Manson, emri i vërtetë i të cilit është Brian Hugh Warner, ndoqi një kishë të krishterë vetëm djem për pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij. Pasi la shkollën, Brian gjeti punë në një revistë të vogël muzikore, ku shkroi raporte dhe rishikime të albumeve muzikore. Dhe së shpejti gazetari vendosi të krijojë grupin e tij muzikor të quajtur Marilyn Manson dhe The Spooky Kids. Atëherë imazhi i egër i muzikantit ishte vetëm në fillimet e tij, por tashmë tërhoqi vëmendjen ndaj grupit. Me kalimin e kohës, imazhi i vokalistit filloi të dilte në pah, duke lënë pjesën tjetër të grupit në prapaskenë, dhe emri i grupit u reduktua në "Marilyn Manson".

Fillimi i një karriere muzikore dhe fillimi i eksperimenteve me grimin:

A i hoqi Manson brinjët?

Shumë thashetheme lidhen në mënyrë të pashmangshme me imazhin e Manson, për shembull, se ai hoqi brinjët e poshtme, por, sipas burimeve, muzikanti nuk iu nënshtrua asnjë operacioni plastik për veten e tij dhe modifikimet e vetme në trupin e tij janë tatuazhet dhe protezat prej platini.

Foto pa grim

Kohët e fundit, ishte e pamundur të imagjinohej Manson pa grimin e tij të preferuar dhe grimin e skenës. Muzikanti përdori imazhin e tij jo vetëm për shfaqje, por edhe në jetën reale. Por paparacët ende arritën të qëllojnë Manson pa grim - gazetarët i zunë pritë yllit të rock-ut së bashku me të dashurën e tij në aeroportin e Parisit. Siç doli, pa grim, një muzikant popullor duket si një person krejtësisht i zakonshëm dhe pamja e tij nuk është aspak e frikshme.

Kurioz: Lana Del Rey dhe i dashuri i saj

Në disa ngjarje sociale, Manson u shfaq me pak ose aspak grim:

Gjithashtu në internet ka fotografi të Manson pa ose me grim shumë të lehtë, origjina e të cilit tashmë është e vështirë të përcaktohet:

Megjithatë, së fundmi Marilyn Manson mund ta shihni gjithnjë e më shpesh pa grim. Së fundmi, gjatë një fjalimi në Kanë, ai u shfaq në skenë me pak ose aspak grim, duke lënë vetëm eyeliner të zi. Për më tepër, Manson luajti në disa role të vogla në seri televizive, për shembull, në "The Son of Anarchy" dhe "The Bottom". Në këtë të fundit, aktori dhe muzikanti luajtën rolin e një kamarieri të zakonshëm - pa lente me ngjyra dhe grim, ylli i famshëm i rock-ut është pothuajse i pamundur të njihet.

Madje mund ta shikoni videon:

Aktualisht

Tani, përveç interpretimit dhe xhirimit të filmave, 47-vjeçari Manson është i angazhuar në pikturë - veprat e tij janë ekspozuar në shumë qytete në mbarë botën, publikon albume dhe xhiron video (klipet e fundit për këngët SAY10 dhe KILL4ME u publikuan me pjesëmarrjen e mikut të tij të mirë Johnny Depp). Në të njëjtën kohë, as shfaqjet dhe as klipet nuk bëhen më pak të përmbajtura dhe ende vazhdojnë të mahnitin dhe madje të tronditin audiencën.

Çfarë dihet tani për jetën personale të Marilyn Manson?

shining-stars.ru

Radio Rocks - Të gjithë shkëmbin në të njëjtën gjatësi vale!

"Nuk ka vend për Marilyn Manson në atë botë ideale që unë ëndërroj, por, për fat të keq, as kjo botë nuk është ideale."

Marilyn Manson në vendin tonë personifikon një lloj imazhi blasfemues, shfaqjet e të cilit janë më shumë si një masë e zezë, e shoqëruar me veprime të zymta dhe tragjike. Vetë Manson, aspak i turpëruar, kombinon tërësinë e veseve më të ulëta njerëzore - duke interpretuar këngë jo aq provokuese (ndër të cilat ka hite botërore të grupeve të famshme), ai paraqet gjithçka në dritën e tij të çoroditur ... Në fillim të viteve 2000, Marilyn deklarohet për artisten me hapjen e ekspozitës së Epokës së Artë të Groteskut në Los Anxhelos. Punimet e para u shënuan në vitet 1995-1996, por ai e filloi karrierën e tij si artist në vitin 1998 me pikturat e serialit "Gri". Në një intervistë për revistën ID, Manson tha se në vitin 1999 ai ua shiti veprat e tij të para tregtarëve të drogës. Në tetor 2006, Manson hapi hapësirën e tij të ekspozitës në Los Anxhelos.


})(kjo, "yandexContextSyncCallbacks");

 

Albumi i tretë u regjistrua në stilin e glam rock dhe u publikua në 1998. Suksesi i tij ishte i menjëhershëm. Ajo u bë platinum në SHBA në javën e saj të parë dhe arriti në krye të top-listave në Amerikë, Kanada, Australi, Zelandën e Re dhe Norvegji, dhe arriti në top 20 në shumicën e vendeve të tjera. Hite ishin këngë të tilla si "The Dope Show", "I Don't Like the Drugs (But the Drugs Like Me)" dhe "Rock Is Dead".

Dy regjistrimet e mëposhtme forcuan popullaritetin e grupit - "Holy Wood" në 2000 dhe "The Golden Age of Grotesque" në 2003. Të dy disqet u bënë të artë dhe arritën në linjat më të mira të tabelave botërore. Por më pas popullariteti i grupit ra. Albumet "Eat Me, Drink Me", "The High End of Low" dhe "Born Villain" renditen rregullisht në tabela, por shitjet e tyre janë dukshëm inferiore ndaj disqeve të mëparshme. Hiti i fundit i grupit ishte "No Reflection", i cili arriti kulmin në vendin e 26 në tabelën amerikane në 2012. Albumi i fundit zyrtar në studio i Marilyn Manson ishte The Pale Emperor, i lëshuar në 2015.

Filmat

Imazhi i pazakontë femëror i udhëheqësit të grupit Marilyn Manson tërhoqi vëmendjen e prodhuesve të filmit, dhe ai u ftua vazhdimisht për të xhiruar. Në vitin 1997, ai së pari luajti si aktor në filmin Lost Highway, dhe një vit më vonë ai mori pjesë në episodet e komedisë së zezë Killer Queens.


Marilyn MansonMarilyn Manson

Por "Antichrist Superstar" i dytë i egër, i cili u shfaq 2 vjet më vonë, bëri që të gjithë Amerikën e Veriut të fliste për grupin. Dy këngë hynë në listat botërore - "The Beautiful People" dhe "Tourniquet". Për më tepër, versioni i kopertinës së këngës "Ëndrrat e ëmbla (Are Made of This)" nga dueti pop "Juritmiks", i cili u publikua si një këngë më vete, u bë shumë i njohur. Vetë albumi Antikrisht Superstar u rendit në më shumë se 10 vende. Por përveç njohjes muzikore, grupi mori shumë reagime negative nga shoqëritë e krishtera për promovimin e imazhit të Antikrishtit dhe përdorimin e mjeteve satanike.


0 replies on “Marilyn Manson - piktura dhe përshkrimi i tyre”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *