Evelina Bledans - foto, biografi, filmografi, lartësi

Ajo, si më parë, emocionon zemrat e përfaqësuesve të gjysmës së fortë të njerëzimit. Atë ende e kanë zili një numër i madh femrash. Në vitet '90, Evelina Bledans u pozicionua si një seks simbol i vendit tonë. Ajo është një aktore, dhe një prezantuese televizive, dhe një këngëtare, dhe thjesht një nënë e kujdesshme. Dhe gjithçka, pavarësisht se çfarë ndërmerr bukuroshja simpatike, ajo ia del mbanë në “shkëlqyeshëm”. Pra, kush është ajo - Evelina Bledans, dhe cila ishte rruga e saj drejt famës? Le ta shqyrtojmë këtë çështje në detaje.

Jetëshkrimi

Evelina Bledans, fotoja e së cilës me autograf sot dëshiron të marrë turma të fansave të saj, është një vendase nga Jalta. Ajo ka lindur më 5 prill 1969. Prejardhja e aktores përfshinte letonët, polakët, francezët, gjermanët dhe rusët. Vlen të përmendet se Evelina Bledans nuk është një pseudonim, por emri dhe mbiemri i vërtetë i aktores. Fillimisht donin ta quanin Anastasia, por në momentin e fundit të afërmit e braktisën këtë ide.

Evelina Bledans

Kjo ka ndodhur pasi një nga punonjëset e maternitetit e ka quajtur vajzën Evelina. Nëna nuk debatoi.

Vitet e fëmijërisë së yllit të ardhshëm të biznesit të shfaqjes ruse u mbajtën në Jaltë. Evelina Bledans, biografia e së cilës është një kaleidoskop i tërë i ngjarjeve të ndritshme dhe takimeve fatale, në shkollë i pëlqente të lexonte poezi, të këndonte këngë në kor, të luante bateri ... Ajo shkoi në të gjitha qarqet me kënaqësi, ku mund të zhvillohej dhe demonstronte potencialin e saj krijues. Pasi u pjekur pak, Evelina Bledans filloi të mendojë seriozisht për një karrierë aktrimi.

Mësime aktrimi

Pasi ka marrë një certifikatë matrikullimi, zonja e re vendos të hyjë në Institutin e Teatrit, Muzikës dhe Kinematografisë në Leningrad. Sapo dha emrin, patronimin dhe mbiemrin, kryetari i komisionit të provimit tha se vetëm për "të dhënat e pasaportës" së saj të pazakontë vajza meriton të bëhet studente e universitetit të specifikuar. Sigurisht që në fjalët e tij dukej ironia dhe humori, por Evelina e ndihmoi të hynte një mbiemër disi i rrallë.

Foto e Evelina Bledans

Në vitet e saj studentore, vajza ishte një aktiviste e vërtetë. Evelina Bledans, biografia e së cilës si aktore sapo kishte filluar, u përpoq të ishte në sy të publikut për të luajtur ndonjë imazh në kinema. Dhe fati i buzëqeshi asaj: ajo u miratua për role të vogla në filmat "Emergjenca e shkallës së rrethit" dhe "Qyteti".

Fillimi i karierës

Në fillim të viteve '90, Evelina Bledans mori diplomën e lakmuar të aktores. Sipas shpërndarjes, ajo shkon për ca kohë për t'u stërvitur në Qendrën Teatrore Eugene O'Neill (SHBA). Megjithatë, çështja e punësimit duhet ende të adresohet. Evelina Bledans (lartësia 174 cm) me të vërtetë dëshiron të futet në trupën e Lenkom te Mark Zakharov. Megjithatë, aspiratat e saj nuk ishin të destinuara të realizoheshin. Aktorja e sapolindur udhëton në Odessa, ku së bashku me shokët e klasës nga një universitet teatror, ​​krijon teatrin e kabaresë "Jeta e ëmbël". Shumë shpejt, ky "tempull i Melpomenes" u bë një nga vendet e njohura të kohës së lirë në qytet dhe Evelina filloi të luante një rol kryesor në të.

Biografia e Evelina Bledans

Më pas Bledans njihet me ekipin e grupit të famshëm të humorit “Masks-show”. Ata i dhanë një mundësi një të diplomuari në një universitet teatror për të provuar fuqinë e tyre në projektin e tyre "Maska në një martesë". Evelina duhej të bashkohej organikisht në korin e grave. Dhe vajza e përballoi shkëlqyeshëm detyrën. Regjisori Georgy Deliev ftoi Bledans që të vazhdojë bashkëpunimin në një produksion tjetër - "Maskat në Opera". Tani Evelina u sigurua një episod i tërë: vajza luan flautin. Pas publikimit të projektit të specifikuar në ekranet televizive, aktorja filloi të njihet. Ajo u bë shpejt seks simboli i vendit tonë. Evelina Bledans, fotografia e së cilës filloi të printohej nga revistat magjepsëse, nuk dinte të falënderonte fatin që u regjistrua në stafin e grupit të humorit më të vlerësuar të epokës së viteve '90.

Me kalimin e kohës, në "Maskat" për aktoren, imazhi i një infermiereje erotike, që ndiqet gjithmonë nga "baba", u nguli fort. Natyrisht, ky rol është kthyer në një kartë telefonike për Bledanët.

Filmografi Evelina Bledans

Burrat thjesht humbën qetësinë duke parë këtë bukuri magjepsëse me një pallto të bardhë.

Vektor i ri i karrierës

Në fund të viteve '90, Evelina papritmas kuptoi se po ndihej e ngushtë në një format të quajtur "Mask Show". Ajo vendos të provojë veten në role të tjera. Bledans merr pjesë në audicione të ndryshme për të konkurruar për çmime në garat e bukurisë.

Pas disa kohësh, ajo është e ftuar në muzikalin “Metro”, dhe më pas janë përfshirë në produksionin jorepertor të “Danae”. Partnerët e saj në skenë ishin: aktorja Anna Terekhova dhe këngëtarja Kristina Orbakaite.

Punë filmike

Evelina Bledans, filmografia e së cilës përfshin role të ndryshme filmike, është bërë një aktore e kërkuar në kinematografinë vendase. Ndërsa ishte ende studente, ajo luajti role të vogla në filma.

Lartësia e Evelina Bledans

Shikuesi para së gjithash e kujtoi atë nga seriali "Parajsa e mallkuar", ku ajo u shfaq në imazhin e pronarit të një bordello - një grua tinëzare dhe dinake. Sot, Evelina Bledans, filmografia e së cilës përfshin mbi dyzet vepra në kinema, është e lumtur të marrë pjesë në xhirime nëse skenari i filmit i duket interesant. Ajo u miratua për role në filma të tillë si "Hitler, kaput!", "Platoni", "Nuk do të ketë martesë", "Kontakt i plotë". Bledans nuk refuzon të punojë në serial. Në veçanti, bëhet fjalë për filmat "Familja miqësore", "Koktej komedi", "Dadoja ime e bukur".

prezantues televiziv

Aktorja transmeton rregullisht në televizion. Në vitin 2004, ajo fitoi popullaritet si "personi i parë" i një shfaqjeje argëtuese për jetën shoqërore me emrin e urryer "Në bulevard me Evelina Bledans". Raundi tjetër në karrierën e një prezantuesi fillestar ishte projekti "Revolucioni Seksual me Evelina Bledans". Ishte me humor: yjet e biznesit të shfaqjes u bënë pjesëmarrës të tij. Në vitin 2007, aktorja filloi të bashkëpunojë me kanalin REN-TV, menaxhimi i të cilit i ofroi asaj një punë në një profil të ri. Ajo u bë prezantuesja e programit argëtues Dëshmitari okular Presents: The Funniest. Më pas asaj iu besua programi muzikor dhe humoristik "Gjithçka është rruga jonë!", i cili u transmetua në kanalin TV STS.

Këngëtarja

Pak vite më parë, aktorja vendosi të provonte dorën e saj si soliste. Ajo është duke regjistruar albumin e saj debutues solo "Gjëja kryesore është të duash!".

Jeta e Evelina Bledans

Aktualisht ajo është aktive në këngë dhe muzikë.

Jeta personale

Natyra e shkëlqyeshme, aktive dhe e gjithanshme e aktores konfirmon edhe një herë faktin se sot jeta e Evelina Bledans, siç thonë ata, është në lulëzim të plotë. Ajo është e lumtur në jetën e saj personale, pavarësisht se ka zbritur tre herë në rresht. Megjithatë, ajo nuk dëshiron që lidhja e saj me seksin e kundërt të bëhet objekt thashethemesh dhe thashethemesh. Ajo ka dy djem: Nikolai dhe Semyon. Ajo nuk ka pasur lidhje me djalin e saj të parë, por e do të dytin. Aktualisht ajo është gruaja e producentit dhe regjisorit të famshëm Alexander Semin.

Karriera e aktrimit dhe filmografia

Evelina madje postonte rregullisht foto të përbashkëta me Aleksandrin në rrjetet sociale. Vetë aktorja dhe prezantuesja foli për këtë në televizion në programin "Andrey Malakhov. Live" 11 shtator 2017.

“Ha çfarë të dua”: Evelina Bledans“Ha çfarë të dua”: Evelina Bledans

Alexander Semin dhe Evelina Bledans bënë shumë përpjekje për të ndihmuar prindërit e fëmijëve me të njëjtën sindromë si djali i tyre. Dhe ata gjithashtu, së bashku me avokatët, përgatitën një projektligj që do t'i ndalonte mjekët t'u ofronin nënave të refuzonin lindjen e foshnjave.

Viti 2008 u shënua për Evelina Bledans nga një etapë e re në jetën dhe punën e saj. Ajo pranoi të merrte pjesë në reality show "Heroi i fundit-6: Harruar në Parajsë" dhe u deklarua atje si një personazh i ndritshëm dhe karakteristik. Artistja qëndroi në ishull nga nëntori 2008 deri në mars 2009 dhe pas kësaj ajo praktikisht nuk u zhduk nga ekranet televizive. Ajo drejtoi një sërë shfaqjesh televizive: "Revolucioni Seksual me Evelina Bledans" në kanalin e grave "TDK", "Dëshmitar okular. Më qesharake” në “REN TV”, “Gjithçka është në rrugën tonë” në “STS”.

Evelina Bledans ka lindur më 5 prill 1969 në Jaltë (Krime). Babai i saj është letonezi Visvald Karlovich Bledans, një fotograf. Mami është gjysmë hebreje, gjysmë ukrainase Tamila Nikolaevna Bledans. Shtë kureshtare që fillimisht prindërit do ta thërrisnin vajzën e tyre me emrin e thjeshtë Nastya, por mamia, duke parë vajzën e porsalindur, me indinjatë tha se "kjo nuk është Nastya, por Evelina e vërtetë". Kështu që ylli i ardhshëm mori një emër kaq të pazakontë për atë kohë.

Evelina Bledans tani

InfermierjaInfermierja

Evelina Bledans në fëmijëriEvelina Bledans në fëmijëri

Evelina Bledans humbi dy nga njerëzit e saj të afërt dhe të dashur - nënën dhe njerkun e saj. Së pari, Tamila Nikolaevna u largua, e paaftë për të përballuar një sëmundje onkologjike. Pas saj, burri i saj Genadi Alexandrovich, njerku i Evelinës, i cili zëvendësoi babanë e saj, u largua shpejt.

Evelina Visvaldovna Bledans - aktore ruse e teatrit dhe filmit, prezantuese televizive, këngëtare. Ka rrënjë letoneze, ukrainase dhe hebreje. Ajo fitoi famë dhe popullaritet mbarëkombëtar falë projektit televiziv "Masks Show" në fund të viteve '80 dhe në fillim të viteve '90.

Evelina ia vuri veshin paralajmërimit dhe, së bashku me shokun e saj të klasës Yuri Stytskovsky dhe miq të tjerë, u nisën për në Odessa. Atje, aktorët e rinj hynë në Mask Show, një trupë e pavarur humori që ishte jashtëzakonisht e suksesshme në atë kohë. Në këtë projekt, Evelina pati shumë role, por roli i një infermiere seksi dhe paksa "të pahijshme" u bë më i famshmi dhe i dha interpretuesit të saj famë të gjithë Bashkimit si një simbol seksi.

Në vitin 2010, Bledans u bë gruaja e regjisorit Alexander Semin dhe më 1 prill 2012 ajo lindi djalin e tij Semyon. Në fillim, marrëdhënia midis burrit dhe gruas ishte e shkëlqyer, dhe artistja, në një gjendje ndjenjash, madje ndryshoi mbiemrin e saj në një të dyfishtë - Semina-Bledans. Por me kalimin e kohës, situata ndryshoi rrënjësisht dhe në shtator 2017, Bledans dhe Semin zyrtarisht ndërprenë marrëdhënien e tyre. Siç u bë e ditur në ato momente, çifti kishte një vit të tërë para ndarjes përfundimtare që jetonin të ndarë dhe përgjithësisht ishin në një marrëdhënie të tensionuar, por e fshehën nga publiku i gjerë.

Evelina BledansEvelina Bledans

Evelina ishte një studente e shkëlqyer dhe për suksesin e saj, ajo fitoi një stazh në SHBA në Qendrën e Teatrit Muzikor Klasik Amerikan Eugene O'Neill. Por në vitin 1990, pasi mbaroi shkollën e mesme, studenti i djeshëm u përball me zgjedhjen e një vendi pune. Ajo aspironte në Lenkom dhe kishte të gjitha shanset për të arritur atje, por ata e nxitën me kohë se do t'i duhej të priste të paktën pesë vjet në rreshtin e tretë të korpusit të baletit, dhe me një bukuri dhe talent të tillë do të ishte për të ardhur keq.

Tragjedi në familjen e artistit

Ajo punoi në Masks deri në vitin 2005, dhe më pas u largua nga trupa, duke mbetur në marrëdhënie të mira me të gjithë kolegët e saj.

Jeta personale e Evelina Bledans ka qenë gjithmonë shumë e pasur dhe e gjallë. Fansat e kanë shoqëruar që në rininë e saj të hershme. Njëri prej tyre ishte edhe djali i Sofia Rotaru Ruslan Evdokimenko. Ata jetuan së bashku në Jaltë dhe mund të bëheshin çift, dhe vetë Evelina - nusja e një prej yjeve më të mëdhenj të Bashkimit Sovjetik.

Në të njëjtën kohë, dolën informacione se ish-bashkëshortët nuk mund të bien dakord për pronën e fituar bashkërisht, pavarësisht nga prania e një kontrate martese. Dhe gjithashtu doli që Alexander Semin është tashmë në një lidhje të re dashurie.

Ne makineNe makine

Yuri Stytskovsky dhe Evelina BledansYuri Stytskovsky dhe Evelina Bledans

Burri i parë i Evelina ishte shoku i klasës dhe partneri i saj në Mask Show, aktori Yuri Stytskovsky. Të rinjtë nuk kërkuan të zyrtarizonin marrëdhëniet dhe jetuan në një martesë civile për shtatë vjet, por më pas në 1993 ata megjithatë nënshkruan. Sidoqoftë, kjo nuk e shpëtoi marrëdhënien e tyre nga kolapsi. Vetëm dy muaj pas regjistrimit të martesës, Evelina Bledans la burrin e saj të parë, tashmë zyrtar në atë kohë, për një biznesmen të suksesshëm izraelit Dmitry. Në vitin 1994, aktorja lindi një djalë, Nikolai, nga burri i saj i dytë. Kjo martesë zgjati 17 vjet dhe u nda në vitin 2010. Pas divorcit, djali i Kolya qëndroi me babain e tij në Izrael.

Evelina Bledans në fëmijëriEvelina Bledans në fëmijëri

Djali më i vogël Bledans e siguron jetesën e tijDjali më i vogël Bledans e siguron jetesën e tij

Evelina Bledans gjithashtu aktron shumë në filma. Rekordi i saj në këtë formë arti përbëhet nga më shumë se pesëdhjetë role. Më shpesh, asaj i jepet të luajë episode të vogla, por të mbushura me emocione dhe pasione. Ndër shembujt më të famshëm janë filmi dramatik "Platoni" (Pavel Volya luajti rolin kryesor), komedia romantike "Dashuria në qytetin e madh-2", seriali "Parajsa e mallkuar".

Evelina Bledans u diplomua në departamentin e aktrimit të LGITMiK (kursi i Artistit Popullor të BRSS Igor Vladimirov) (1990), Qendra Teatrore për Muzikë Klasike Amerikane. Eugene O'Neill (SHBA).

Njerku e trajtoi shumë mirë Evelinën, duke mos bërë asnjë dallim mes saj dhe vajzës së tij. Falë kësaj, vajza nuk ndjeu asnjë shqetësim nga divorci i prindërve të saj. Ajo ka qenë gjithmonë shumë aktive dhe ka provuar shumë aktivitete të ndryshme, si kërcimi dhe këndimi në kor. Por mbi të gjitha ajo ishte tërhequr nga rrethi teatror. Nuk është për t'u habitur që kur ishte koha për të zgjedhur një rrugë jete pas shkollës, vajza vendosi ta lidhte atë me aktrimin dhe hyri në Institutin e Teatrit, Muzikës dhe Kinematografisë Leningrad në departamentin e aktrimit. Kursi ku studionte ylli i ardhshëm u drejtua nga Artisti i Popullit i BRSS Igor Vladimirov. Shoku i saj i klasës ishte aktorja dhe ylli i ardhshëm i serialit "Rrugët e fenerëve të thyer" Anastasia Melnikova. Vajzat u bënë aq shoqe dhe u afruan me kalimin e viteve të studimit në universitet, saqë që nga ajo kohë kanë mbetur mikesha më të mira.

Prindërit u divorcuan kur Evelina ishte shumë e re. Pak më vonë, nëna e saj u martua me një gdhendës të quajtur Genadi Alexandrovich dhe lindi një vajzë tjetër prej tij - Maya. Marrëdhëniet me këtë motër kanë qenë gjithmonë të mira, ndryshe nga gjysmë motra e saj Diana, të cilën Evelina nuk e njihte për një kohë të gjatë.

Evelina Bledans: “Jam gati për një lidhje të re dhe mos e fshehEvelina Bledans: - Jam gati për një lidhje të re dhe mos e fsheh

Puna e mëtejshme e Evelinës ishte shumë e larmishme. Këto janë filma, sipërmarrje dhe konkurse bukurie. Bledans u bë anëtare e muzikalit të parë rus "Metro", në të cilin partnerët e saj ishin Teona Dolnikova, Anton Makarsky dhe Valery Borovinsky. Në 2004-2005, artistja provoi veten si prezantuese televizive në një shfaqje bisede të autorit të saj të quajtur "Në bulevard me Evelina Bledans".

Në vitin 2009, Evelina Bledans u bë personazhi kryesor i ndërmarrjes së Stanislav Sadalsky të quajtur "Dekoratori i Dashurisë". Në vitin 2011, ai filloi punën në "Dashuri me shikim të parë" në MTV. Në Mars 2013, ajo filloi të drejtojë emisionin "Njeriu i padukshëm" në "TV-3" dhe mbetet ende mikpritëse e përhershme. Në vitin 2015, ajo provoi veten në rimishërim në shfaqjen "Një me një!" në kanalin "Rusia 1".

Aktualisht, Evelina Bledans nuk është aq intensive si më parë, duke aktruar në filma dhe shfaqje televizive. Por në publik kjo aktore, këngëtare dhe prezantuese energjike ende shfaqet duke u bërë e njohur në emisione televizive. Duke pasur parasysh tendencat e viteve të fundit, një grua përdor në mënyrë aktive rrjetin social më të njohur Instagram në kohën tonë, duke lejuar kështu fansat e saj të shikojnë jetën e saj. Pjesën tjetër të kohës, e lirë nga xhirimet dhe jeta shoqërore, Evelina është e fejuar me djalin e saj “special” Semyon, pa humbur shpresën për të provuar se një person me sindromën Down nuk duhet në asnjë rast të hidhet në periferi të jetës. Dihet që Bledans është besimtare, ajo është e krishterë ortodokse, e pagëzuar me emrin Elena.

Ja si dukej gjoksi i Evelina Bledans para operacionit plastikJa si dukej gjoksi i Evelina Bledans para operacionit plastik

Evelina Bledans me djalin e saj SemyonEvelina Bledans me djalin e saj Semyon

Djali i burrit të tretë të Evelinës, Semyon Aleksandrovich Semin, lindi me sindromën Down. Sigurisht, kjo ishte një goditje për prindërit e tij, por Evelina dhe Aleksandri as që menduan të braktisnin fëmijën e tyre, pavarësisht nga tiparet e tij. Ata e përshtatën atë në jetën e përditshme në çdo mënyrë të mundshme, u përpoqën në çdo mënyrë për ta bërë atë një anëtar të plotë të shoqërisë. Përpjekjet e tyre nuk ishin të kota. Si një fëmijë gjashtë muajsh, Semyon "nënshkruan" kontratën e tij të parë dhe luajti në një reklamë për pelena. Në emër të tij, ata mbajnë një blog zyrtar në Twitter.

Foto e Evelina Bledans nga emisioni i maskaveFoto e Evelina Bledans nga emisioni i maskave

Ajo, si më parë, emocionon zemrat e përfaqësuesve të gjysmës së fortë të njerëzimit. Atë ende e kanë zili një numër i madh femrash. Në vitet '90, Evelina Bledans u pozicionua si një seks simbol i vendit tonë. Ajo është një aktore, dhe një prezantuese televizive, dhe një këngëtare, dhe thjesht një nënë e kujdesshme. Dhe gjithçka, pavarësisht se çfarë ndërmerr bukuroshja simpatike, ajo ia del mbanë në “shkëlqyeshëm”. Pra, kush është ajo - Evelina Bledans, dhe cila ishte rruga e saj drejt famës? Le ta shqyrtojmë këtë çështje në detaje.

Jetëshkrimi

Evelina Bledans, fotoja e së cilës me autograf sot dëshiron të marrë turma të fansave të saj, është një vendase nga Jalta. Ajo ka lindur më 5 prill 1969. Prejardhja e aktores përfshinte letonët, polakët, francezët, gjermanët dhe rusët. Vlen të përmendet se Evelina Bledans nuk është një pseudonim, por emri dhe mbiemri i vërtetë i aktores. Fillimisht donin ta quanin Anastasia, por në momentin e fundit të afërmit e braktisën këtë ide.

Evelina Bledans

Kjo ka ndodhur pasi një nga punonjëset e maternitetit e ka quajtur vajzën Evelina. Nëna nuk debatoi.

Vitet e fëmijërisë së yllit të ardhshëm të biznesit të shfaqjes ruse u mbajtën në Jaltë. Evelina Bledans, biografia e së cilës është një kaleidoskop i tërë i ngjarjeve të ndritshme dhe takimeve fatale, në shkollë i pëlqente të lexonte poezi, të këndonte këngë në kor, të luante bateri ... Ajo shkoi në të gjitha qarqet me kënaqësi, ku mund të zhvillohej dhe demonstronte potencialin e saj krijues. Pasi u pjekur pak, Evelina Bledans filloi të mendojë seriozisht për një karrierë aktrimi.

Mësime aktrimi

Pasi ka marrë një certifikatë matrikullimi, zonja e re vendos të hyjë në Institutin e Teatrit, Muzikës dhe Kinematografisë në Leningrad. Sapo dha emrin, patronimin dhe mbiemrin, kryetari i komisionit të provimit tha se vetëm për "të dhënat e pasaportës" së saj të pazakontë vajza meriton të bëhet studente e universitetit të specifikuar. Sigurisht që në fjalët e tij dukej ironia dhe humori, por Evelina e ndihmoi të hynte një mbiemër disi i rrallë.

Foto e Evelina Bledans

Në vitet e saj studentore, vajza ishte një aktiviste e vërtetë. Evelina Bledans, biografia e së cilës si aktore sapo kishte filluar, u përpoq të ishte në sy të publikut për të luajtur ndonjë imazh në kinema. Dhe fati i buzëqeshi asaj: ajo u miratua për role të vogla në filmat "Emergjenca e shkallës së rrethit" dhe "Qyteti".

Fillimi i karierës

Në fillim të viteve '90, Evelina Bledans mori diplomën e lakmuar të aktores. Sipas shpërndarjes, ajo shkon për ca kohë për t'u stërvitur në Qendrën Teatrore Eugene O'Neill (SHBA). Megjithatë, çështja e punësimit duhet ende të adresohet. Evelina Bledans (lartësia 174 cm) me të vërtetë dëshiron të futet në trupën e Lenkom te Mark Zakharov. Megjithatë, aspiratat e saj nuk ishin të destinuara të realizoheshin. Aktorja e sapolindur udhëton në Odessa, ku së bashku me shokët e klasës nga një universitet teatror, ​​krijon teatrin e kabaresë "Jeta e ëmbël". Shumë shpejt, ky "tempull i Melpomenes" u bë një nga vendet e njohura të kohës së lirë në qytet dhe Evelina filloi të luante një rol kryesor në të.

Biografia e Evelina Bledans

Më pas Bledans njihet me ekipin e grupit të famshëm të humorit “Masks-show”. Ata i dhanë një mundësi një të diplomuari në një universitet teatror për të provuar fuqinë e tyre në projektin e tyre "Maska në një martesë". Evelina duhej të bashkohej organikisht në korin e grave. Dhe vajza e përballoi shkëlqyeshëm detyrën. Regjisori Georgy Deliev ftoi Bledans që të vazhdojë bashkëpunimin në një produksion tjetër - "Maskat në Opera". Tani Evelina u sigurua një episod i tërë: vajza luan flautin. Pas publikimit të projektit të specifikuar në ekranet televizive, aktorja filloi të njihet. Ajo u bë shpejt seks simboli i vendit tonë. Evelina Bledans, fotografia e së cilës filloi të printohej nga revistat magjepsëse, nuk dinte të falënderonte fatin që u regjistrua në stafin e grupit të humorit më të vlerësuar të epokës së viteve '90.

Me kalimin e kohës, në "Maskat" për aktoren, imazhi i një infermiereje erotike, që ndiqet gjithmonë nga "baba", u nguli fort. Natyrisht, ky rol është kthyer në një kartë telefonike për Bledanët.

Filmografi Evelina Bledans

Burrat thjesht humbën qetësinë duke parë këtë bukuri magjepsëse me një pallto të bardhë.

Vektor i ri i karrierës

Në fund të viteve '90, Evelina papritmas kuptoi se po ndihej e ngushtë në një format të quajtur "Mask Show". Ajo vendos të provojë veten në role të tjera. Bledans merr pjesë në audicione të ndryshme për të konkurruar për çmime në garat e bukurisë.

Pas disa kohësh, ajo është e ftuar në muzikalin “Metro”, dhe më pas janë përfshirë në produksionin jorepertor të “Danae”. Partnerët e saj në skenë ishin: aktorja Anna Terekhova dhe këngëtarja Kristina Orbakaite.

Punë filmike

Evelina Bledans, filmografia e së cilës përfshin role të ndryshme filmike, është bërë një aktore e kërkuar në kinematografinë vendase. Ndërsa ishte ende studente, ajo luajti role të vogla në filma.

Lartësia e Evelina Bledans

Shikuesi para së gjithash e kujtoi atë nga seriali "Parajsa e mallkuar", ku ajo u shfaq në imazhin e pronarit të një bordello - një grua tinëzare dhe dinake. Sot, Evelina Bledans, filmografia e së cilës përfshin mbi dyzet vepra në kinema, është e lumtur të marrë pjesë në xhirime nëse skenari i filmit i duket interesant. Ajo u miratua për role në filma të tillë si "Hitler, kaput!", "Platoni", "Nuk do të ketë martesë", "Kontakt i plotë". Bledans nuk refuzon të punojë në serial. Në veçanti, bëhet fjalë për filmat "Familja miqësore", "Koktej komedi", "Dadoja ime e bukur".

prezantues televiziv

Aktorja transmeton rregullisht në televizion. Në vitin 2004, ajo fitoi popullaritet si "personi i parë" i një shfaqjeje argëtuese për jetën shoqërore me emrin e urryer "Në bulevard me Evelina Bledans". Raundi tjetër në karrierën e një prezantuesi fillestar ishte projekti "Revolucioni Seksual me Evelina Bledans". Ishte me humor: yjet e biznesit të shfaqjes u bënë pjesëmarrës të tij. Në vitin 2007, aktorja filloi të bashkëpunojë me kanalin REN-TV, menaxhimi i të cilit i ofroi asaj një punë në një profil të ri. Ajo u bë prezantuesja e programit argëtues Dëshmitari okular Presents: The Funniest. Më pas asaj iu besua programi muzikor dhe humoristik "Gjithçka është rruga jonë!", i cili u transmetua në kanalin TV STS.

Këngëtarja

Pak vite më parë, aktorja vendosi të provonte dorën e saj si soliste. Ajo është duke regjistruar albumin e saj debutues solo "Gjëja kryesore është të duash!".

Jeta e Evelina Bledans

Aktualisht ajo është aktive në këngë dhe muzikë.

Jeta personale

Natyra e shkëlqyeshme, aktive dhe e gjithanshme e aktores konfirmon edhe një herë faktin se sot jeta e Evelina Bledans, siç thonë ata, është në lulëzim të plotë. Ajo është e lumtur në jetën e saj personale, pavarësisht se ka zbritur tre herë në rresht. Megjithatë, ajo nuk dëshiron që lidhja e saj me seksin e kundërt të bëhet objekt thashethemesh dhe thashethemesh. Ajo ka dy djem: Nikolai dhe Semyon. Ajo nuk ka pasur lidhje me djalin e saj të parë, por e do të dytin. Aktualisht ajo është gruaja e producentit dhe regjisorit të famshëm Alexander Semin.

Në vitin 2016, Evelina Bledans dhe Alexander Semin u ndanë. Mirëpo, Evelina e ka raportuar këtë vetëm në shtator të 2017-ës, ndërsa më parë ka krijuar iluzionin e një jete të lumtur familjare duke postuar foto të përbashkëta me ish-bashkëshortin në rrjetet sociale. Pas divorcit, çifti pati polemika për pasurinë e fituar bashkë.

2003 - Nusja me postë / Porosi me postë Nusja - kërcimtare

Në mars 2015, ajo luajti në filmin e ri SOS, Santa Claus, ose Gjithçka do të bëhet e vërtetë!, i cili u publikua në dhjetor 2015. 12 Mars 2016 në sezonin e katërt të "Një me Një. Beteja e stinëve" performoi një parodi të Anna Semenovich me këngën "Në det".

Evelina ka një motër, Maya, me të cilën kanë një marrëdhënie shumë të ngrohtë.

Evelina Bledans - biografi, lajme, jeta personale

1990 - Avokat - Marina (pa pikë)

Nga viti 1991 deri në 2005 ajo ishte anëtare e trupës së humorit Masks.

2017 - Të vejat
2006 - 2007 - Parajsa e Mallkuar - Ekaterina Ivanovna Lazareva, "Nëna"

Çifti kishte një djalë, Nikolai (5 korrik 1994). Jeton me babanë e tij në Izrael.

2011 - Kontakt i plotë - Renata

Në gusht 2018, Evelina Bledans vendosi të sjellë në jetë një tjetër fëmijë. Për këtë ajo iu nënshtrua procedurës së fertilizimit in vitro (IVF). Për më tepër, procedura u zhvillua nën armët e kamerave televizive.

2006 - Vjehrra e artë - nëna e studentit të Valeria
2009 - Një për të gjithë - Christie, shoqja e Angie

Evelina Bledans me djalin e saj Semyon

Që nga gushti 2009, ajo ka drejtuar emisionin muzikor dhe humoristik "Gjithçka është rruga jonë!" në kanalin televiziv STS.

1992 - Air Pirates - stjuardesë

Me zërin e Evelina Bledans:

Filmografia e Evelina Bledans:

Nga nëntori 2008 deri në mars 2009, ajo mori pjesë në shfaqjen realiste "Heroi i fundit - 6: Harruar në Parajsë" në Channel One.

2011 - Rasti i Krapivinëve - Vilena

1984 - Shaka mënjanë - vajza në cirk

Që nga 1 marsi 2011, ai është duke udhëhequr shfaqjen Dashuri me shikim të parë në kanalin MTV. Që nga 4 nëntori 2012, ai ka udhëhequr emisionin "Ata" në kanalin televiziv republikan të Kazakistanit "NTK". Që nga marsi i vitit 2013, ai ka udhëhequr shfaqjen televizive Njeriu i padukshëm në kanalin TV-3.
2010 - Vajzat e babit - regjistruese e zyrës së regjistrit në Machine Dream

"Fati i Mbretit"
2008 - Platoni - Ella
2006 - Fundi i Botës - Sylvia Leopoldovna

Në vitin 2017, ajo luajti rolin kryesor në tregimin detektiv melodramatik "Widows".

Muzikor "Ëndrra e dashur" (së bashku me djalin Kolya)

Që nga tetori 2005, ajo ka drejtuar shfaqjen televizive Revolucioni Seksual me Evelina Bledans në kanalin televiziv interaktiv për gratë TDK. Që nga shkurti 2007, ajo ka qenë mikpritëse e Dëshmitarit okular. Më qesharake” në kanalin REN TV.

Burri dhe djali i dytë i Evelina Bledans

Muzikal "Kabaret pas xhamit"

Burri i parë - Yuri Stytskovsky (lindur më 19 gusht 1962), drejtor dhe drejtues i revistës argëtuese televizive dhe humoristike Pun. Ata u martuan në vitin 1993, pas 7 vitesh martesë. Martesa zgjati gjashtë muaj.

Në vitin 1999 ka punuar në muzikalin "Metro" dhe shfaqjen "Danae".

Muzikor "Metro"

Rolet e Evelina Bledans në teatër:

“Don’t Wake the Sleeping Dog” (bazuar në dramën e J. Priestley “Dangerous Turn”, regji. - O. Shvedova) - Freda Kaplan

Që nga viti 2009, ajo ka luajtur rolin kryesor në ndërmarrjen e Stanislav Sadalsky "The Decorator of Love".

"Freaks"

Burri i dytë është Dmitry, një biznesmen izraelit. Martesa zgjati nga vjeshta 1993 deri në 2010.

Në vjeshtën e vitit 2014, ajo ishte pjesëmarrëse në shfaqjen Empire of Illusions në kanalin TV STS.

2004 - Bachelor - Vera

Në vitin 2009 ajo publikoi një album solo "Gjëja kryesore është të duash!".

Në Dhjetor 2017, aktorja solli në dritë një dashnor të ri - biznesmenin Sergei Demchev. Sidoqoftë, lumturia e çiftit nuk zgjati shumë: tashmë në pranverë, Evelina dhe Sergey pushuan së shfaquri së bashku.

2009 - Hap pas hapi - vokal
2017 - Këpucë (të shkurtra)

2010 - Ekspertët mjeko-ligjorë - Anna Shmeleva
1988 - Urgjenca e rrethit - Allochka, sekretare
2011 - Foleja e Dallëndyshes - punonjëse sociale
2010 - Universita - nëna e Antonit
"Një herë e një natë të nxehtë"

Në moshën 6 muajshe, Semyon mori kontratën e tij të parë për të xhiruar në një reklamë pelenash. Semyon ka "blogun e tij" në Twitter. Evelina dhe Aleksandri u ofrojnë ndihmë prindërve të fëmijëve të lindur me të njëjtën sindromë dhe me ndihmën e avokatëve kanë përgatitur një projektligj rus që ndalon mjekët të sugjerojnë që nënat të refuzojnë fëmijët me sindromën Down, i cili së shpejti do të nënshkruhet.

Nëna - Tamila Nikolaevna, hebreje.

2010 - Kryeqyteti i mëkatit - Varvara Anatolyevna / Barbara

Jeta personale e Evelina Bledans:

2007 - 2009 - Zjarri i dashurisë - Marina Raevskaya
2011 - Mbrojtja e dëshmitarëve - Yulia Nezhdanova
2003 - Faleminderit - gruaja e Botinkin
"Mësime në dashuri" (bazuar në shfaqjen e Garson Keinin)
2016 - Eklipsi - Episodi
i lumtur së bashku - një vajzë 2010 që donte të bëhej asistent i Gena Bukinit

Që nga shkurti 2015 - drejtuesi i shfaqjes "Gjithçka do të jetë mirë" në kanalin NTV.

Babai - Visvaldis Karlovich Bledans (Letonisht. Visvaldis Bļodāns), Letonez nga kombësia, fotograf.

Mban marrëdhënie të ngushta miqësore me Stanislav Sadalsky.

2005 - E diela në banjën e grave - Tatyana
2002 - Koktej komedi - Nastya
2006 - 2007 - Kush është shefi në shtëpi? (seriali "Girlfriend") - Nadia
"Decameron" (bazuar në veprën e Giovanni Boccaccio)
2015 - SOS, Santa Claus, ose Gjithçka do të bëhet e vërtetë! - Inga

Evelina Bledans dhe Alexander Semin

Evelina Bledans dhe Yuri Stytskovsky

 

Rritja e Evelina Bledans: 174 centimetra.

2006-2008 - Parajsa e mallkuar - vokal
2008 - polici rrugore etj - Nona

Ne u martuam në vitin 2010.

2009 - Ushtarët 16 - psikologia e konfliktit Margarita Nikolaevna
"Mashtrimi dhe dashuria"

Në verën e vitit 2018 u bë e ditur për romancën e Evelinës me aktorin Aristarchus Venes, i cili është 21 vjet më i ri se ajo. Çifti u bë i afërt gjatë punës në shfaqjen Non-Flying Weather, ose Penguin Mating Season, ku ata luanin të dashuruar.

"Dekoratori i dashurisë" - Inga

Evelina Bledans dhe Aristarkh Venes

2009 - Hap pas hapi - Victoria Kovalenko
2011 - Gold - Irina Meder, nëna e Christina
1993 - Kontrata italiane - Maria
2006 - Tre nga lart - Nadia
2011 - Ronal barbari - Mbretëresha e Amazonave
2008 - Hitler kaput! - Frau Oddo
2003 - Barbar / Barbar (SHBA) - Sevres

Evelina Bledans

Evelina Visvaldovna Bledans (Letonisht. Evelīna Bļodāna). Ajo ka lindur më 5 prill 1969 në Jaltë. Aktorja e teatrit dhe filmit sovjetik dhe rus, këngëtare, prezantuese televizive.

Evelina Bledans dhe Aristarkh Venes

Në vitin 1990 ajo u diplomua në departamentin e aktrimit të LGITMiK, Artisti Popullor i kursit të BRSS të Igor Vladimirov. Më vonë ajo u diplomua në Qendrën Teatrore për Muzikë Klasike Amerikane. Eugene O'Neill (SHBA).

2014 - Ndjenja të përziera - fqinji i Phil
"Dashuri në italisht"

Evelina Bledans dhe Yuri Stytskovsky

"8 gra dhe ..." - Pierrette
2009 - Shpëtuar nga "Jeta e Re" - Alena Viktorovna, grua biznesi, nëna e Zhora
2004 - 2006 - Dadoja ime e ndershme - prezantuese e shfaqjes

Evelina Bledans me djalin e saj Semyon

Çifti ka një djalë, Semyon (lindur më 1 prill 2012), i cili lindi me sindromën Down.

"Danae"
2000 - Servisi i makinave - Sekretarja e Vikës

Në vitin 2015, ajo u bë anëtare e emisionit One to One.

2006 - Rrëmbimi - Lisa
2014 - Tumbler-2
2008 - Parajsa e Mallkuar 2 - Ekaterina Ivanovna Lazareva, ajo është "Nëna"
2011 - Hap pas hapi - Victoria Kovalenko

Sipas Bledans, ajo mund të bëhet një aktore serioze dramatike. Por që në fillim të karrierës së saj, ajo u përball me ngacmimet nga një regjisor i njohur (emrin e të cilit nuk e bëri të ditur). Kjo ndodhi kur ajo ishte ende duke studiuar në institutin e teatrit, ajo ishte 18 vjeç. Aktorja ishte e ftuar në audicion në një dhomë hoteli. Në fillim, drejtori tha se ajo kishte nevojë për të humbur peshë. Ajo iu bind dhe humbi pesë kilogramë në dhjetë ditë. Në takimin e radhës, kineastja e ftoi të tregonte rezultatin dhe aktorja u zhvesh me të brendshme. "Pastaj ai erdhi tek unë dhe më tha: "Epo, po, gjithçka është në rregull. Tani më befaso”. Ai më mori gjoksin me njërën dorë, unë qëndrova me përulësi. Diçka e fortë u mbështet në anën time dhe dora e tij filloi të zbriste më poshtë në barkun tim, "kujton Bledans. Në atë moment, artistja e re doli me vrap nga dhoma e hotelit duke i kapur rrobat.

2007 - Studentë të Ndërkombëtar - Shefe e Departamentit Nadezhda Orlova

Evelina Bledans lindi më 5 prill 1969 në Jaltë në një familje me rrënjë ukrainase, letoneze dhe hebreje.

Evelina Bledans

Evelina Bledans me burrin e saj të dytë Dmitry dhe djalin Nikolai

1991 - Rruga për në Parajsë - një vajzë nga apartamenti i 13-të
1990 - Kur shenjtorët marshojnë - shoqëruesja e Gerasimit

etiketa: Evelina Bledans

2012 - Zambezia - papagall

Evelina Bledans dhe Alexander Semin

2010 - Dashuria në qytetin e madh 2 - Irina Sergeevna

Burri i tretë është Alexander Semin (lindur në 1978), një producent dhe regjisor rus.


0 replies on “Evelina Bledans - foto, biografi, filmografi, lartësi”

Absolut ist mit Ihnen einverstanden. Mir scheint es die ausgezeichnete Idee. Ich bin mit Ihnen einverstanden.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *