Cigare elektronike joyetech 510

Përshkrim

 

Dizajn

Cigarja elektronike e hollë kompakte Joyetech 510-CC përbëhet nga një grykë plastike e lëvizshme, një pastruese me një avullues të zëvendësueshëm të tipit A C1 (si në eGo C) dhe një bateri me butona. Për shkak të konstruksionit, pothuajse tërësisht prej metali, temperatura e avullit në dalje është e ulët. Pajisja e montuar peshon vetëm 21.2 gram, gjatësia me grykën është 161.5 mm dhe diametri është 9.2 mm.

Bateria

 • Joye 510-CC është i pajisur me një bateri manuale me butona, e cila jo vetëm që është shumë e besueshme, por ka edhe një jetë të gjatë shërbimi.
 • Kapaciteti i baterisë është 280 mAh (mjafton një karikim për të avulluar 1 ml lëng), gjë që është mjaft e mirë, duke marrë parasysh përmasat kompakte të Joyetech 510 CC. Gjatësia e baterisë është 98.7 mm.
 • Duhet një orë për të ngarkuar plotësisht baterinë dhe mund të përdorni Joye 510 CC gjatë karikimit, sepse. Zhvidhosja e baterisë nuk kërkohet: kablloja ka një lidhës USB në njërën anë dhe një filxhan të veçantë magnetik nga ana tjetër, në të cilën është futur cigare elektronike Joye 510-CC.
 • Tensioni i daljes është konstant dhe është 3.3 V.
 • Pajisja ka disa sisteme mbrojtjeje: nga mbingarkesa, nga qarqet e shkurtra, nga rritjet e energjisë.

Sistemi i avullimit

 • Joyetech 510-CC përdor mbështjellje të zëvendësueshme të tipit A C1, të njohura për konsumatorët nga modeli eGo-C, gjë që redukton koston e funksionimit të një cigareje elektronike.
 • Vëllimi i pastruesit është 0.75 ml, që është e barabartë me 6-8 cigare me forcë mesatare.
 • Rezervuari është i pajisur me dy dritare transparente, duke e bërë shumë më të lehtë kontrollin e nivelit të rrjedhës së lëngut.
 • Mbushja e pastruesit është mjaft e thjeshtë: duhet të hiqni shiritin e pastruesit, ta ktheni atë dhe ta derdhni lëngun në vrimën qendrore.
 • Gryka e ndashme plastike e zezë është e lehtë për t'u përdorur (veçanërisht në sezonin e ftohtë), sepse ka një formë të efektshme. Avulli që del është i ftohtë. Selia standarde për grykën ofron mundësinë për ta zëvendësuar atë me çdo lloj tjetër 510 nëse dëshironi.

Kujdes

 • Nëse vëreni vazhdimisht një shije djegieje ose një ulje të sasisë së avullit në dalje, ka shumë të ngjarë që ju duhet të zëvendësoni avulluesin. Kjo është mjaft e lehtë për t'u bërë: thjesht hiqni baterinë dhe hiqni elementin ngrohës, i cili do të mbetet ose në paketën e baterisë ose në pastruesit Joye 510-CC. Instalimi i një spirale të re është gjithashtu i lehtë - thjesht futeni atë në bateri dhe më pas lidhni bazën e pastrimit.
 • Kur mbushni karburant, sigurohuni që lëngu të mos mbushë të gjithë hapësirën - duhet të ketë një flluskë ajri. Pasi të keni derdhur lëngun, sigurohuni që të prisni disa minuta për të eliminuar shijen e djegies në fryrjen e parë. Gjithashtu për këtë qëllim është e nevojshme të njomni mirë avulluesin Joyetech 510 CC.
 • Në rast të keqfunksionimeve, mos u përpiqni t'i rregulloni vetë - kontaktoni menjëherë qendrën e shërbimit.

Veshje

Joye 510 CC ka një shtresë pluhuri të zi me cilësi të lartë dhe falë sipërfaqes mat, gjurmët e gishtërinjve janë pothuajse të padukshme në trup. Dëmtimet e vogla (gërvishtjet dhe gërvishtjet e vogla) janë gjithashtu praktikisht të padukshme. Në të njëjtën kohë, defekte të mëdha (për shembull, me ndërveprim shumë të fortë me objekte metalike) do të jenë të dukshme.

Aksesorë

Deri më sot, prodhuesi nuk ofron kuti për Joyetech 510-CC, megjithatë, një ruletë kabllore është përfshirë në komplet për karikim më të përshtatshëm të cigares elektronike dhe aftësinë për ta mbajtur atë lehtësisht me vete. Gjatësia e kabllit matës shiriti është 0,8 metra, tensioni dhe forca e rrymës janë standarde - 5 V 500 mA.

Ju mund të blini Joye 510-CC në Minsk në një nga dyqanet tona, pasi keni marrë reagime nga konsulentë me përvojë. Ose porositni me dorëzim në të gjithë Bjellorusinë.

Prezantimi: Cigare elektronike Joye 510-CC

Joyetech 510-CC është një version kompakt i modelit popullor eGo-CC, i zvogëluar vetëm në diametrin e Joye 510-T po aq të famshëm.

Mirëdita të dashur miq!

Zakon i keq nga rinia

Pirja e duhanit është një zakon i keq që, natyrisht, duhet të zhduket. Fillova të pi duhan që kur isha student. Kishte vite të vështira, stres të vazhdueshëm me studim, lodhje dhe nervozizëm – ndaj pija cigare pas cigare në shoqërinë e vajzave.

Gradualisht fillova të vërej se gjatë ditës unë dhe shoku im pimë një paketë të tërë, por shpejt fillova ta pi duhan të gjithë paketën vetë. Pikërisht atëherë fillova të mendoj për faktin se kam një jetë të tërë përpara, dhe kam pirë duhan për kaq shumë vite, madje edhe aq shumë. Njerëzit rreth meje u përpoqën të më largonin nga një zakon i keq - ata më thanë se çdo vajzë duhet të jetë e shëndetshme sepse ajo është një nënë e ardhshme. Unë u pajtova me të gjitha këto dhe madje u përpoqa të lija duhanin, por të gjitha përpjekjet ishin të pasuksesshme.

Shumë vite më vonë, situata ime nuk ka ndryshuar. Fillova të pi duhan pak më pak, por megjithatë vazhdimisht. Cigaret e mia nuk ishin më të lira, si në vitet e mia studentore, por të mira, të shtrenjta.

Të meta të vogla

Fillova të kërkoja një cigare elektronike

Një herë, një miku im më tha se meqenëse nuk kursej në një zakon të keq, mund të kisha blerë një cigare elektronike për një kohë të gjatë. Mendova për këtë: Fillova të lexoj komente në internet, mësova se një cigare elektronike mund të ndihmojë në kapërcimin e varësisë nga nikotina.

 

Përparësitë e një cigareje elektronike:

 

Ndërsa lexoja për një cigare të tillë, mësova shumë gjëra të reja që nuk i dija më parë. Megjithatë, vura re se cigarja elektronike ka anët pozitive dhe negative.

Të mirat përfshijnë:

 1. “Plusi” im më i rëndësishëm dhe i preferuar është se ju mund të blini fishekë në të cilët sasia e nikotinës do të jetë e vogël dhe me çdo fishek të ri, të zvogëloni sasinë e nikotinës, duke hequr kështu trupin nga varësia.
 2. si pjesë e cigareve dhe fishekëve të tillë nuk ka rrëshirë, që do të thotë se një cigare e tillë nuk ndot mushkëritë
 3. nuk ka erë, pasi nuk ka as tym duhani. Kjo do të thotë që ju mund të pini duhan në shtëpi, pikërisht në dhomë, dhe apartamenti nuk do të ketë erë tymi të cigares.
 4. një grup fishekësh është shumë i lirë - sa një paketë cigaresh të lira.
 5. komoditet: nuk është e lodhshme të kërkosh një tavëll apo diçka tjetër ku duhet të shkundësh hirin, nuk ka rrezik të digjet nëpër rroba apo mobilje, nuk ke nevojë të heqësh hirin dhe "demin" pas pirjes së duhanit.

 

Disavantazhet e cigareve elektronike

 

Unë jam tolerant ndaj disavantazheve të një cigareje të tillë, por megjithatë është e lodhshme të pranosh që ato ekzistojnë:

 1. Një nga disavantazhet më të rëndësishme është varësia psikologjike. Një person zëvendëson një cigare të zakonshme me një cigare, por zakoni mbetet.
 2. Nuk ka siguri që elementët kimikë të dëmshëm nuk janë të pranishëm në lëng
 3. Ndoshta një numër i madh falsifikimesh

Përkundër faktit se ka shumë minuse, fillova të shikoja cigare të tilla të ndryshme, por nuk mund të vendosja për një model specifik. Kam kërkuar për një kohë të gjatë, kam lexuar komente për çdo markë dhe çdo herë nuk kam guxuar të blej.

Disavantazhet e cigareve elektronike

Dhuratë e madhe

Dhe kështu, erdhi dita e ditëlindjes sime të 25-të dhe miku im i mirë më dha një cigare të tillë. Sigurisht që u habita shumë, sepse nuk e prisja një dhuratë të tillë nga miqtë.

Cigarja është e lehtë, më pëlqeu, pasi stilolapsi i një gruaje nuk do të mbajë dot diçka të rëndë në duar për një kohë të gjatë.

Kompleti përfshin një karikues. Dua të vërej se jo të gjitha cigaret elektronike janë të pajisura me një karikues në komplet.

Gjatë karikimit, mund të përdorni një cigare, pasi karikuesi është bërë në formën e një matës shiriti me magnet. Mund të pini duhan 70 cm nga priza, e cila, për mendimin tim, është shumë e përshtatshme.

Por ka edhe disa dobësi të këtij modeli.

 

Të meta të vogla

 

Ky model ka një bateri shumë të dobët, e cila nuk ju lejon të përdorni një cigare për një kohë të gjatë pa u rimbushur. Karikoj të paktën 3 herë në ditë.

Nëse jeni të kënaqur me një pengesë të tillë, atëherë ndoshta do t'ju pëlqejë ky model.

Përparësitë e një cigareje elektronike:

Reagime: cigare elektronike joyetech 510 cc

— Rishikimi i cigareve elektronike

Pro: i përshtatshëm

Përshtypja e përgjithshme: Rishikimi i cigareve elektronike

Disavantazhet: bateria, rimbushja e shpeshtë,


0 replies on “Cigare elektronike joyetech 510”

Ich berate Ihnen, die Webseite zu besuchen, auf der viele Artikel zum Sie interessierenden Thema gibt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *